Mluví Lionel Messi anglicky?

0
Lionel Messi anglicky
Doba čtení: 2 minut(-y)

Lionel Messi je neuvěřitelný na hřišti a je právem považován za jednoho z nejlepších fotbalistů vůbec, dorozumí se ale anglicky? 

Je spjatý nejen s Barcelonou jako klubem, ale celým městem. Nicméně mnohé nasvědčuje tomu, že by mohl Lionel Messi brzy změnit dres a favoritem na zisk jeho podpisu je Manchester City. Proto nás zajímalo, jak je na tom tato Argentinská hvězda s angličtinou, kterou bude na Ostrovech zajisté potřebovat.

Celý svůj život Lionel Messi strávil ve španělsky mluvících zemích, tudíž je snadné předpokládat, že anglicky nemluví.

Je možné, že rozumí několika anglickým frázím, nicméně je o něm známo, že plynně hovoří jen španělsky a katalánsky.

Fotbalisté, jejichž rodným jazykem angličtina není, se ji většinou naučí po přestupu do klubu, ve kterém je tento jazyk dominantní. Například Cristiano Ronaldo se anglicky naučil díky svému působení v Manchesteru United. Slavná CR7 si i na předávání Zlatého míče v roce 2016 zažertovala, že bude tlumočníkem pro Messiho a Neymara, kteří anglicky nemluvili.

Všichni tito tři byli kandidáty na zisk této ceny za své výkony z roku předešlého, nakonec si ale Zlatý míč odnesl Messi a to po páté.

Nicméně zatímco Lionel Messi na tom s angličtinou není nijak valně, jeho manželka Antonella mluví plynně.

V roce 2019 potkal Argentince a jeho rodinu jedenáctiletý Mackenzie O’Neill a to na dovolené v Antiguě. Messi mladíka pozval, aby si s ním a jeho synem Thiagem zahrál fotbal.

Mackenzie poté uvedl, že vše překládala Antonella. “Později jsme s Messim plavali v moři a dokonce vyrazili na menší výlet loďkou”, řekl mladý šťastlivec.

Nicméně pokud do Premier League opravdu zavítá, jeho jazyková znalost bude asi to poslední, co bude fotbalové fanoušky zajímat.

 

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..