Doba čtení: 2 minut(-y)

Trenér Tottenhamu José Mourinho prohlásil, že pokud se Fulham ve středečním zápase objeví s tím nejlepším týmem, měl by se za to, že ohrozil dohrávku utkání Premier League, omluvit.

Před připravovaným Londýnským derby mezi Spurs a Fulhamem trenér Mourinho rozčileně vykřikl směrem ke svým středečním rivalům s dotazem ‘Chcete sezónu dohrát nebo ne?’.

Manažer Fulhamu Scott Parker totiž řekl, že je ‘skandální’ a ‘nestydaté’, že je jeho tým nucen odehrát tento zápas, který byl oznámen jen 48 hodin předem. To přitom Tottenhamu usnadní vyrovnat se s přeplněným rozvrhem.

“Jsem naštvaný a zklamaný. Věřím tomu, že by se něco takového stalo, kdyby se jednalo o zápas mezi prvními místy z tabulky? Ne. Nemyslím si, že by se to mělo stát komukoliv. Je to nefér”, postěžoval si Parker.

Hráči Fulhamu se teprve před pár dny dostali z karantény. Podle jejich trenéra by v případě, že by o zápasu se Spurs bývali věděli dříve, zvolili pro sobotní utkání FA Cupu s QPR jinou taktiku.

Na jeho slova byl samozřejmě dotázán i manažer oponentů José Mourinho. “Pokud se nemýlím, tak jsme taky hráli. Od začátku sezóny o 11 zápasů více, než Fulham.”

I když se jednalo “pouze” o 10 zápasů, utkání s Leyton Orient se kvůli Covidu neodehrálo, jeho slova jsou pravdivá. Jedná se o 30. zápas Tottenhamu ve 122 dnech. Za stejnou dobu se Fulham připravuje na svůj 20.

“Každý týden hrajeme tři zápasy. Během jednoho dokonce čtyři utkání. Oni hráli v sobotu s QPR a měli neděli, pondělí a úterý na to, aby se připravili na další. 

“Pokud do zápasu vstoupí s polovičním týmem, budu ten první, kdo se jim omluví a jako první řeknu, že zápas hrajeme s výhodou. 

“Pokud ale povolají ten nejlepší tým, myslím si, že by se měli omluvit nám všem.”

Toto derby se mělo původně odehrát 30. prosince, ale Fulham požádal o odložení kvůli rozšíření nákazy Covid v klubu.

Tottenham měl ve středu večer původně hrát s Aston Villou, ale i tento zápas se odložil kvůli koronaviru, který se na Villa Parku rozšířil.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..