Mourinho o událostech v Paříži: Měl by to být ikonický moment v boji proti rasismu ve sportu

José Mourinho vystoupil proti projevu rasismu v utkání Ligy mistrů mezi PSG a Basaksehirem. To, k čemu v Parku princů došlo, je podle něj neakceptovatelné, ačkoliv by si tuhle situaci měl fotbal přebrat jako ikonickou v boji proti rasové nenávisti ve sportu.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Jak jste zajisté během dneška či včerejšího večera zaznamenali, úterní utkání Ligy mistrů mezi Paříží a tureckým Basaksehirem bylo zastaveno a přerušeno na následující den kvůli rasistickému výroku čtvrtého arbitra.

Hráči obou celků po následné diskuzi odešli do útrob Park princů a k utkání již nenastoupili. Mužstvo z Istanbulu požadovalo, aby rumunský sudí Sebastian Coltescu, jenž podle záznamů řekl o asistentovi trenéra hostujícího celku Pierre Webovi, že je „černý muž”, v utkání již nebyl vůbec zaangažován.

To ovšem nebylo proveditelné, a tak se zápas musel přesunout na středu, kdy jej již bude řídit kompletně jiný tým rozhodčích.

Mourinho přiznal, že je velmi zklamán z dalšího projevu rasismu ve fotbale, leč doufá, že tato situace se ukáže býti jednou z klíčových v boji proti rasové diskriminaci ve sportu.

„Je to velmi smutné. Každá forma rasismu by měla být odsouzena. Tohle nelze za žádných okolností akceptovat. Jsem opravdu nešťastný, protože tohle nechceme ve fotbale vídat,” řekl manažer Tottenhamu.

„Osobně znám sudího Ovidiua Hategana. Je to skvělý člověk a velmi dobrý rozhodčí a je mi líto, že se ocitl, byť nepřímo, jako aktér v tomto nepříjemném a docela ikonickém duelu.”

„Ten čtvrtý sudí udělal zkrátka chybu, která je neprominutelná, ale pouze on může otevřít své srdce, omluvit se a přijmout následky. A to je zřejmě velmi dobrý rozhodčí.”

„Každý, jak ve fotbale, tak ve společnosti, máme svou zodpovědnost k těmto situacím a pokud někdo udělá chybu, měl by to umět vzít a akceptovat důsledky,” myslí si portugalský lodivod.

„Důležitější pro mě ale je, že se tento zápas stal docela ikonickým. Zápas Ligy mistrů, který je zastaven po 15 minutách z velmi smutných důvodů, se prostě musí stát ikonickým. Doufám, že už se to v budoucnu nikdy nestane. Jako fotbalový chlapec každopádně musím říct, že mě moc a moc mrzí, že se taková situace v mém oboru stala,” dodal Mourinho.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..