Moyes: Součka by z West Hamu musela vyplatit ČNB! Liga mistrů by na jeho setrvání neměla mít vliv

Kouč West Hamu David Moyes se nebojí o úprk svých klíčových hráčů v blížícím se letním přestupovém období, a to ani v případě, že by se mužstvu nakonec nepodařilo dosáhnout účasti v Lize mistrů. Skotský kouč také prohlásil, že by defenzivní štíty Declana Rice a Tomáše Součka dokázaly vyplatit snad jedině národní banky jejich zemí.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Vloni se strachovali o udržení prvoligové příslušnosti, dnes bojují o místenku do Ligy mistrů. Fotbalisté West Hamu zažili během pouhého roku prudkou otočku ve svém kursu a směřují k výšinám.

Nejvýraznější podíl na tom mají, na fotbalové poměry celkem nezvykle, dva defenzivní záložníci – Declan Rice a Tomáš Souček. Je veřejným tajemstvím, že se o oba zajímají ty nejvyhlášenější značky. A tak byl před pondělní cestou ve směru Wolverhampton dotázán kouč Kladivářů David Moyes na to, zda-li bude postup do milionářské soutěže klíčový pro udržení svých opor.

„Věřím, že Ligy mistrů dokážeme dosáhnout, ale i kdyby náhodou ne, nemyslím, že by to mělo na jejich setrvání něco změnit. Ta největší věc, kterou chce každý fotbalista vidět, je, že jeho klub dělá progres a s ním ho dělá i on sám.”

„Samozřejmě může nabídky na naše hráče podávat kdokoliv, ale dosud jsme žádnou větší neobdrželi a doufám, že ani nepřijdou. Kdyby jo, jako každý jiný klub je budeme muset zvážit,” uvedl pro Sky Sports hlavní kouč West Hamu.

„S Declanem jsme se nicméně shodli, že aby jej bylo možné odsud dostat, musela by se snad spojit anglická i skotská centrální banka. A na Tomáše? Tak to by musela být minimálně Česká národní banka!” rozesmál se Moyes.

Skotskému stratégovi se povedlo v klubu udělat takový rozvoj, že z něj dokonce i angličtí hráči jezdí reprezentovat rodnou zemi, čímž se v Premier League rozhodně nemůže chvástat každý. A Moyes je za spojení s národní týmem nadšený.

„Má práce je dostat a držet West Ham na takové úrovni, aby z něj Anglie mohla brát hráče do svého kádru, o což se také maximálně snažím. Myslím, že na takové úrovni už jsme,” dodal po posledním srazu, během nějž si národní tým, vedený Garethem Southgatem, vypůjčil od Kladivářů Jessieho Lingarda i Declana Rice.

„Co se Declanova neuvěřitelného zlepšení týče, doufám, že to bude brát jako počin celého týmu West Hamu a ne jen sebe samotného, protože mu strašně moc pomáhají ostatní hráči, kteří s ním pracují.”

„Dali jsme mu perfektní prostor a podmínky, aby ukázal, co v něm je. Ve většině zápasů je kapitánem mužstva, což jen podporuje jeho rozvoj a vlastně mu nepochybně i dost pomáhá právě v reprezentaci. A to že sem tam udělá nějakou chybu? No tak, vždyť je pořád dost mladý a nejdůležitější je, že je dělá naprosto minimálně a dokáže na ně pak úžasným výkonem nechat zapomenout.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..