Doba čtení: 2 minut(-y)

Platy tzv. Velké 6 Premier League pro sezónu 2019/20 byly odhaleny a Liverpool se v tabulce největších výdajů dostal nad Manchester United.

Jakmile byly odhaleny mzdy 6ti největších klubů Premier League, ukázalo se, že roční mzdové náklady hráčů Liverpoolu jsou vyšší, než těch Manchesteru United.

Nejvyšší anglická fotbalová liga je kromě rychlého fotbalu známá také tím, že je jednou z největších výdajových lig na světě, pokud jde o mzdy.

Dokonce i celky jako Crystal Palace a Leicester City se v roce 2020 dostaly mezi top 20 evropských klubů. Přičemž oba z nich disponují mzdovými výdaji přesahující 100 milionů liber.

Během sezóny 2019/20 došlo mezi takzvanou „velkou šestkou“ Premier League k některým zajímavým změnám, protože mzdy i přes dopady pandemie nadále rostly.

 

Nejspíše není překvapením, že favorité na zisk ligového titulu Manchester City obsadil v žebříčku první místo a to s celkovým mzdovým nákladem £351 milionů.

Kousek za nimi se však objevil Liverpool, který přeskočil Manchester United o neuvěřitelných 50 milionů liber a svým hráčům musel vyplatit 325 milionů liber.

Man United jsou na třetím místě s 284m liber, zatímco Chelsea je těsně za nimi a to o jediný milion (283 m liber).

Top 6 uzavírají dva severolondýnské kluby, přičemž mzdové náklady Arsenalu v minulé sezóně činily £225 milionů.

Jejich největší rivalové Tottenham přitom hráčům vyplácí téměř polovinu z celkové částky City a to £181 milionů.

Jednou z nejvíce alarmujících věcí na mzdovém nárůstu Liverpoolu je to, že jejich jediným příchodem v té době byl Takumi Minamino. Navíc smlouvu prodloužila jen trojice Joel Matip, James Milner a Divock Origi.

Vzhledem k tomu, že Reds ale nakonec skutečně Premier League vyhráli, všechno to poukazuje na to, že obrovský mzdový nárůst byl nejspíše ve formě bonusových plateb a to  jako odměna za první ligový titul. Na ten klub čekal neuvěřitelných 30 let.

Bude zajímavé sledovat, jaká čísla budou pro aktuální sezónu, do kterých se přidají mzdy Dioga Joty a Thiaga.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..