Pep Guardiola trvá na tom, že nejlepší způsob Manchesteru City, jak vyvinout tlak na své oponenty, je vyhrávat zápasy ve velkém stylu. 

City do tohoto víkendu vstupuje s 5ti bodovým rozdílem na první Liverpool poté, co v úterý prohráli proti Newcastle a Reds remizovali s Leicesterem City 1-1.

Guardiolova strana v neděli hostí Arsenal a mohou tak bodový rozdíl snížit na 2 body předtím, než se klub na Anfieldu postaví o den později West Hamu.

Trenér City si je důležitosti třech bodů vědom, ale uvedl také, že chce jejich rivalům poslat jasnou zprávu. “Stylem hry posíláte svým oponentům zprávu. Ostatní trenéři sledují naši hru a říkají si ‘wow, jak skvělý fotbal hrají’. 

“To je ten nejlepší způsob, jak na oponenty vyvinout tlak. Není to jen o bodech, je to o způsobu hry. My máme svůj typický a ten se také pokusíme zopakovat proti Arsenalu.”

Guardiola získal mnoho ligových titulů s Barcelonou, Bayernem a City, ale to bylo vždy v okamžiku, kdy jeho týmy vedly tabulku s velkým náskokem po většinu sezóny. “Preferuji, kdyby to bylo jako v loňské sezóně, ale to bylo naprosto vyjímečné” dodal.

“Největším potěšením je vyhrát dle naší filozofie. Hráči moc dobře vědí, že jsme silný tým. Jsou si toho vědomi a vědí přesně, co musí dělat.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.