Mikel Arteta vyjádřil po prohraném zápase svého týmu proti Leicesteru City 1-0 frustrace týkající se rozhodnutí o neuznání gólu Alexandre Lacazetteho.

Trenér Arsenalu si myslel, že si Kanonýři zajistili v rané fázi zápasu vedení a to když Alexandre Lacazette poslal z rohového kopu Daniho Ceballose míč hlavičkou přímo do sítě Kaspera Schmeichela. Gól ale nebyl uznán, protože Granit Xhaka byl v offsajdu.

A i přesto, že poskočil, aby se míče nedotkl, rozhodčí měli pocit, že svým postavením blokoval výhled brankáře Lišek Kaspera Schmeichela.

Rozhodnutí samozřejmě zamávalo s týmem i jejich trenérem, který to dal po zápase jasně najevo: „Jsem velmi zklamaný. V prvním poločase jsme to měli v našich rukách a nechápu, jak sakra nebyl ten gól uznán.

„Abych byl upřímný jsem s první půli spokojen. Ukázali jsme agresi a pressing, což proti týmu jako Leicester není snadné.

„Nedovolili jsme jim nic. Vstřelili jsme gól, opravdu nevím, proč nebyl uznán.“

Leicester v 60. minutě povolal útočníka Jamie Vardyho, který si deset minut před koncem  připsal proti Arsenalu svůj 11. gól a zároveň Liškám vyhrál celý zápas.

Arsenal ale utrpěl ještě další rány a to zranění Davida Luize a Bukayo Saky. „V posledním týdnu jsme přili o několik hráčů.

„David má svalový problém a nemohl pokračovat, takže musíme v příštích 48 hodinách jeho stav posoudit.“