Mauricio Pochettino po sobotním prohraném zápase proti Southamptonu 2-1 kritizoval Tottenham nejen za nedostatek respektu vůči svým oponentům.

Kohouti dominovali první část zápasu na St. Mary stadioně a vedení se v 26. minutě ujal anglický útočník Harry Kane, který si tak připsal 200. seniorský gól své kariéry. Pak už to šlo ale s Londýnským celkem z kopce.

Góly v druhém poločase zápasy už padaly ve prospěch domácích a to díky Yanu Valerymu a Jamese Ward-Prowseovi.

Pochettino sledoval utkání kvůli udělenému zákazu na dva zápasy z tribuny a na pozápasové tiskové konferenci k výkonu svého týmu řekl: “Nerespektovali jsme našeho oponenta a ve fotbale je nejdůležitější ukázat svému protivníkovi právě respekt. Pak přichází na řadu boj a potom fotbal jako hra taková.

“Přestali jsme bojovat, přestali být agresivní a oponentovi darovali víru, což je to nejhorší.

“První poločas jsme hráli jako jeden z nejlepších 8 týmů v Evropě, ale na druhý se budeme muset podívat, analyzovat ho a být sami k sobě kritičtí. Jsem velmi, velmi zklamaný.

“Trochu mě ta přeměna z prvního do druhého poločasu děsí. Byli jsme totiž s tím prvním až moc spokojení a následně jsme ukázali aroganci ale v negativním slova smyslu.