Doba čtení: 3 minut(-y)

To, co vidíme na hřišti, je výsledkem mnohaleté dřiny, která by bez tréninkových center nebyla možná. Často nám práce ‘za oponou’ ubíhá a nevěnujeme jí tu nejmenší pozornost, ale právě ta dovoluje hráčům na hřišti předvádět výkony, když je potřeba. 

No a některé týmy mají více štěstí, než jiné. Ať už jste to týká polohy, samotného vybavení center nebo obojího dohromady.

Přinášíme Vám proto ta nejkrásnější tréninková centra ve fotbale. 

 

St. George’s Park

St. George’s Park se pro národní tým Anglie otevřel v roce 2013. Jeho rozloha je 130 hektarů a i když zatím národnímu mužstvu mnoho štěstí nepřinesl (MS 2014, Euro 2016), třeba se kletba prolomí s letním Mistrovstvím Evropy příští rok.

Centrum má 12 tréninkových hřišť jak s trávníkem, tak i umělým povrchem. Jedním z nich je i přesná replika povrchu použitá na Wembley stadionu. Jedno hřiště plné velikosti je i uvnitř.

 

Etihad Campus


Etihad Campus je jedním z nejdražších tréninkových komplexů ve fotbale a patří Manchesteru City. A ano, jedná se o impozantní počin.

Komplex se skládá ze 6 venkovních hřišť, 80 ložnic a kapacitou se 7,000 místy pro akademii.

 

Ciudad Real Madrid


Jak už název napovídá, jedná se o tréninkové centrum Realu Madrid, které se nachází v blízkosti Barajas letiště.

Najdeme tam 12 hřišť  a kromě toho i Alfredo Di Stefano stadion, na kterém v současné době první tým hraje. Dále také kanceláře či rehabilitační centrum.

Nechybí ani rezidenční budova prvního týmu Realu Madrid s rozlohou 8,300 metrů čtverečních a 57 pokoji napříč prvním a druhým patrem. Každý z nich má vlastní terasu. V budově je také kino, jídelna s kapacitou 54 osob, společná odpočívárna, klimatizovaný bazén, recepce, dva pokoje pro hosty a několik společných teras.

Svou vlastní budovu mají i rodiny hráčů akademie, kteří nežijí v Madridu.

 

Chennaiyin FC


V tomto případě se nejedná o nejmodernější obrovské komplexy, ale palmy to všechno vynahradí.

 

 

Davao Aguilas


Asi jste o filipínském týmu Davao Aguilas FC nikdy neslyšeli a my se nedivíme. Ale jejich nový stadion a tréninkové centrum, které sice stále není dokončeno, na tomto seznamu nesmí chybět. A pokud se to všechno dotáhne do úspěšného konce, bude to nádhera!

 

 

Power Training Complex


Ano, víme, dech beroucí komplex to není, ale podívejte na ten most!

Toto tréninkové centrum patří americkému týmu MLS Philadelphii Union a stojí hned vedle jejich stadionu Subaru Park.

 

 

Lennoxtown 


Hrát každý týden před 50,000 diváky? Super. Hrát každý týden před hradem? Taky není špětné.

Lennoxtown Training Centre je komplexem skotských giagntů Celticu.

 

 

Guangzhou Evergrande Academy


50 hřišť, 2500 hráčů a hodně investovaných peněz. Vítejte v největší fotbalové škole světa. Patří čínskému týmu Guangzhou Evergrande a je součástí projektu, který má za cíl udělat z Číny jednu z nejúspěšnějších fotbalových zemí.

Školní budovy mají rozlohu 8,300m², laboratoře 8.700m², knihovny 1,500m².

Škola najímá trenéry Realu Madrid a mladí hráči akademie trénují 6 dní v týdnu. Vše je přitom 100% navrženo pro fotbal.

 

 

Ciutat Esportiva Joan Gamper


Nejkrásnější tréninková centra ve fotbale nelze zakončit ničím jiným…

Je příjemné mít k dispozici moderní a vybavená centra, ale nakonec je nejdůležitější, zda jste schopni z toho vytěžit maximum a vyprodukovat top hráče.

Barcelonský Ciutat Esportiva Joan Gamper je domovem jedné z největších akademií, které kdy existovaly – La Masie. Z ní vzešla jména jako Lionel Messi, Andres Iniesta, Xavi či Carlos Puyol. Tak kolik hřišť a vybavení vám vynahradí toto?

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..