10. Ricardo Pereira – Porto
Do svého odchodu na hostování v Nice byl Pereira pro Porto pouhým střídajícím hráčem a až 2 roky ve francouzském klubu ukázaly jeho schopnosti. I když byl v Nice přeměněn na centrálního obránce, v této sezóně v portugalském klubu dokázal, že jeho post je právě na pravé straně defenzívy. Jeho bezproblémová integrace do strany a jeho oko pro přihrávku z něj nejspíše brzy udělají jednoho z nejžádanějších pravých beků v Evropě. Tottenham i Liverpool byli s jeho přestupem spojeni už loni v létě.
9. Thomas Meunier – PSG
Belgičan byl jen tichým střídajícím hráčem, první Serge Aurierovi a nyní Dani Alvesovi. Ale není to proto, že by mu francouzská strana nedůvěřovala, ve skutečnosti jeho styl hry doplňuje útočnou povahu svých dvou pozičních soupeřů. A v této sezóně jeho důležitost na Parc des Princes jen stoupá – Alves má 34 let a tak už nemůže hrát každý zápas – a to je právě ten čas pro Meuniera. Otázkou nyní je, zda nedá přednost nabídce jiného velkého klubu, kteří by mu slíbili pravidelný fotbal v prvním týmu. Na to, aby svou kariéru ve velkoklubu obnovil, rozhodně má.
8. Sime Vršaljko – Atlético Madrid
Dominantní výkony Vršaljka v sezóně 2015/16 manažera Diega Simeoneho přiměli, aby z něj udělal dlouhodobou náhradu za veterána Juanfrana. A to bylo správné rozhodnutí! A i když jej v této sezóně potrápily zranění, posvém návratu krátceposkytl podporu a to třemi asistencemi. Vršaljko se tak bude i v roce 2018 snažit zapracovat na svém zlepšení a vypadá to, že brzy převezme místo Juanafrana trvale.
7. Stephan Lichtsteiner – Juventus
Mnozí po příchodu Dani Alvese očekávali, že Juventuský veterán se dostane na druhou kolej, nicméně Švýcar si zajistil delší setrvání a v sezóně 2016/17 i více ligových zápasů. Jen většina minut v Lize Mistrů byla přivlastněna Brazilcem. A i když se v létě očekává jeho odchod z Juve, fakt, že i ve svých 33 letech pravidelně startuje za jeden z největších evropských klubů světa, něco vypovídá o jeho kvalitě.
6. Djibril Sidibe – Monako
Úspěch Monaka ve francouzské lize byl zásluhou nejen skvělých útočníků. I když většina hráčů mistrů Ligue 1 odešli, Sidibe je jedním z mála, který s nimi setrval. Je pravdou, že Monako už v této sezóně nedosahuje stejných výšek jako v té minulé, nicméně Sidibe nepřestává překvapovat – což by mu mohlo vynést i místo v národním týmu Francie pro Mistrovství světa.
5. Kyle Walker – Manchester City
V létě jsme mohli slyšet mnoho spekulací týkající se nejdražšího pravého beka v historii. Ale Pep Guardiola věděl, co dělá a lepšího kandidáta na tuto pozici si přát nemohl. V Tottenhamu Walker působil po několik sezón a do týmu City zapadl perfektně. Jeho rychlost, síla a styl pomáhá drtit i ty nejtvrdohlavější oponenty.
4. Antonio Valencia – Manchester United
I když byl kdysi defenzivně nekonzistentní, čas a zkušenosti jej přeměnily na silného a rychlého pravého fullbeka. Není překvapením, že Valencia je důkazem vytrvalosti a odhodlání. Hráč Manchesteru United sezóny 2016/17 tak umožňuje Jose Mourinhovi soustředit se na další posty, jelikož o pravého beka se obávat nemusí. I když je ale 32 letý hráč stěží dlouhodobou volbou, zůstává jedním z nejlepších na světě.
3. Dani Alves – PSG
Poté, co opustil Barcelonu, přestoupil Brazilec do Juve, což se nakonec neukázalo jako to, co od změny očekával. Později toto rozhodnutí popsal jako chybu i přesto, že získal několik trofejí. V létě pak odmítl přestup do Premier League, konkrétně Man City a dal přednost PSG. Ti domácí ligu naprosto dominují a Alves jen potvrzuje, že patří mezi nejlepší hráče na své pozici.
2. Dani Carvajal – Real Madrid
Carvajal snad musí být tím nejpřirozenějším pravým bekem v současném fotbale. V Madridu si vybojoval své pravidelné místo v týmu. Je perfektní jak v obraně, tak i v práci se svými spoluhráči směrem dopředu. Velká pozornost týmu Realu Madrid míří na hráče přední linie a proto je Carvajal tak trochu mimo radar, ale není pochyb o jeho talentu a výkonech. Madrid má tento post s 25 letým hráčem vyřešený na další dekádu dopředu.
1.Joshua Kimmich – Bayern Mnichov
Kimmich je zázračné dítě Bayernu! Mnohé zajímalo, jak bavorští giganti nahradí vekého Philippa Lahma, ale Kimmich všem vyrazil dech a to teprve ve věku 22 let. Oba hráči jsou neuvěřitelně univerzální. Kimmich hrával také jako centr-bek, defenzivní záložník a střední záložník. A co je ohromující je právě jeho přizpůsobivost na všech pozicích. Kam ho postavíte, tam podává brilantní výkony. Jednou z jeho nejsilnějších stránek je taktická inteligence. Z předešlých zkušeností mu navíc zůstává i ofenzivní myšlení, což je jen výhodou.