Doba čtení: 2 minut(-y)

Generální ředitel West Bromwich Albion Mark Jenkins odhalil, že finanční situace klubu se za posledních 12 měsíců konečně rozluštila.

Jenkins, který se do klubu vrátil teprve minulý měsíc řekl, že investice pod bývalým předsedou Johnem Williamsem a generálním ředitelem Martinem Goodmanem mají za následek přečerpání konta a to poprvé za více než 10 let.

Jenkins promluvil po zveřejnění účtů West Bromu za sezónu 2016/17, což ironicky vedlo k pozitivnímu číslu – obrat vzrostl o 40,3% na £137,9m a zisky před zdaněním vzrostly z £1m na £39,6 milionů.

Nicméně Jenkins varoval, že ‘během následujících let dojde k výrazné ztrátě’. “Máme mzdy, přestupové poplatky a poplatky za hostování běžící na rekordních úrovních a i přesto se ocitáme v této pozici (na dni tabulky Premier League).

“Budu k vám upřímný, vrátil jsem se a jsem v šoku z toho, co jsem tady po předchozích rozhodnutích klubu našel.”

Jenkins na The Hawthorns skončil v závěru roku 2016 poté, co dohlížel na 10 sezón klubu v Premier League během svého 14ti letého působení ve West Bromu.

“Pokud bych zůstal, rozhodně bych více dohlížel na nový výkonný tým a několik rozhodnutí by bylo naprosto jiných.”

Bylo také zjištěno, že klub bude muset postupovat opatrně ve snaze zůstat v souladu s opatřením Premier League pro krátkodobou kontrolu nákladů (STCC), která omezuje týmy na £7 milionů zvýšení celkových platů v každé sezóně.

“Vrátil jsem se a mohu Vás ujistit, že jsme přímo na limitu STCC. Více peněz pro mzdy nemáme.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..