Německý večer v Chelsea: Tuchel má rekord Premier League, Havertz hvězdou zápasu

Jestli si někdo doopravdy užíval sobotní večer, pak to museli být němečtí fanoušci Chelsea. Všichni tři zástupci jejich země se totiž stali ústředními postavami malého londýnského derby. Kouč Thomas Tuchel se zapsal do dějin Premier League úctyhodným rekordem, Timo Werner vyrovnal 9 let starý počin Edena Hazarda a ukázal, že je jedním z nejméně doceněných hráčů sezony, no a Kai Havertz se zaskvěl dvěma brankami, díky nímž Blues zvítězili nad Fulhamem 2:0.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Byl to konečně pořádný německý večer. Takový, kvůli němuž před 8 měsíci zchudla pokladnice Chelsea o 130 milionů eur. Timo Werner, a především pak hvězda utkání Kai Havertz, měli v sobotním londýnském miniderby největší zásluhu na tom, že Blues přehráli Fulham 2:0.

Obě branky přitom dal právě někdejší záložník Bayeru Leverkusen. Tu první po přesné přihrávce za obranu od Masona Mounta, druhou pak díky svému krajanovi, jenž si připsal asistenci veskrze stejným způsobem, jako anglický spoluhráč u otevíracího gólu.

„Kai hrál dnes podhrotového útočníka, přičemž měl v ofenzívě spolupracovat s Timem před sebou, a to se klukům dařilo skvěle. Jsou dobře propojení a vždy nebezpeční,” vyzdvihl duo kouč Tuchel.

„Potřebujeme Kaie v plné parádě, abychom mohli dosáhnout našich cílů. Existuje spousta důvodů, proč se bavit o náročnosti první sezony v Anglii, ale nakonec musí být každý zodpovědný sám sebe, a to on je. Musí se adaptovat co nejrychleji to jde. O to se nyní snaží a to po něm také samozřejmě požadujeme,” dodal někdejší boss PSG či Borussie Dortmund.

Sluší se také poznamenat, že Tuchel zápasem proti Fulhamu pokořil jeden úctyhodný rekord Premier League – v prvních patnácti zápasech, jež v soutěži odkoučoval, udržel jeho mančaft 11krát čisté konto, což se dosud nikomu nepodařilo.

Ale zpět k Němcovi, který zářil na hřišti. Ten se mimo jiné odvděčil za to, že po dvou zápasech dostal znovu šanci nastoupit v základní sestavě. „Zoufale chci začínat v každém utkání. Zároveň ale vím, že v týmu máme spousta dalších velmi kvalitních hráčů, kteří hrají stejně dobře,” prohlásil Havertz. „Proto jedu dál, trénuji na maximum a vydávám ze sebe to nejlepší.”

Totéž provádí i jeho kolega a zástupce téže země – Timo Werner, který možná patří k nejméně doceněným hráčům této sezony napříč celou Premier League. Vstřelil totiž už 11 branek a na dalších 10 přihrál. Dosáhnout dvou cifer v obou těchto statistikách se přitom v Chelsea naposledy podařilo Edenu Hazardovi v jeho první sezoně (2012/13).

Zkrátka německý večer jak se sluší a patří…

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..