Není prostor pro chybu, říká Arteta k přestupovému oknu

0

Trenér Gunners Mikel Arteta přiznal, že klub si nemůže na přestupovém trhu dovolit udělat jedinou chybu a vše musí být přesně naplánováno. 

Arsenal se chce znovu ustálit na špičce Premier League a čeká je dost práce.

Nedělní finální zápas této sezóny si zahrají s Watfordem, už teď ale vědí, že nejlepší ligové umístění, které si mohou z této kampaně odnést, je 8. příčka. A i to bude to nejnižší za posledních 25 let. Navíc se jedná o 4. sezónu v řadě, kdy se nekvalifikovali do top 4.

Prohra ve finále FA Cupu bude navíc znamenat to, že si nezahrají ani v Evropské lize, s čímž přichází další finanční ztráty, které se přidají k už tak ochromujícím důsledkům koronavirové krize.

A proto o přestupovém okno promluvil i kouč Arteta, který přiznal, že klub nemá prostor pro chybu. “Víme, že se nemůžeme dopustit jediné chybičky a vše musí být přesně naplánováno. 

“Musím říct, že se mi líbí, jak se majitelé a rada klubu staví k tak stěžejnímu období. Je to proces, který chce tým dostat zpátky na nahoru co nejrychleji. Až budeme vědět trochu víc, bude snazší udělat klíčová rozhodnutí. 

“Když jsem sem přišel, o výzvě jsem věděl. Jsem přesvědčen, že se k tomu postavíme správně, ale potřebujeme trochu času. Je normální, že fanoušci jsou trochu nervózní. Já to spíše beru jako frustraci, než nervozitu. 

“Lidé si tento odznak spojují s úspěchem, radostí, trofejemi a emocemi… A já tak tento klub vnímán i do budoucnosti.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.