Doba čtení: < 1 minuta

Závratná čísla, která stojí za rekordním přestupem Neymara z Barcelony do Paříže, byla oficiálně odhalena v německých médiích. 

Neymarův přestup do Francie ovládl fotbalovou sféru a bavil ji celé léto. Jasně to i ovlivnilo hodnotu nejlepších hráčů evropského fotbalu. Po podepsání kontraktu, za který PSG zaplatili výkupní klauzuli Barcelony 198 milionů liber, se stal Neymar nejdražším hráčem v historii fotbalu.

Nyní se však objevily podrobnosti týkající se smlouvy podepsané hráčem. Ta ukazuje, že jeho obnos na účtu se od přestupu podstatně zvětšil. Německá publikace Der Spiegel přinesla tyto informace z Football Leaks, kde je uvedeno, že 25letý hráč si týdně vydělává neuvěřitelných 600,000 liber.

Pětiletá dohoda, kterou Neymar podepsal, mu zaručila 32,7 milionů liber za rok, což vychází na zhruba 88,000 liber denně.

Tento pro normální smrtelníky nepochopitelný plat naznačuje, že je nyní Neymar nejlépe placeným hráčem světa, který si přichází na daleko větší výdělky než jeho soupeři o Zlatý míč Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Dále se můžeme dozvědět, že PSG zaplatí Barceloně za útočníkovu pětiletou smlouvu ve Francii až 214 milionů liber.

Mezitím se podíváme i na náhradu Neymara na Camp Nou v podobě Ousmane Dembeleho. Francouzský mladík přišel do Španělska z Borussie Dortmund a zdělil Brazilcovo číslo 11. Uniklé informace ukazují, že dohoda – dosud stále 20letého hráče – se vyšplhá celkem na 138 milionů liber a sám Dembele si přijde na čtyřnásobek platu. V tomto roce dostane 10 milionů liber a další 3 miliony, pokud Barcelona vyhraje treble.

 

Z důvodu platnosti zákona č. 186/2016 Sb., Zákona o hazardních hrách, nemohou Čeští čtenáři vsázet.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..