Mike Ashley kritizuje Premier League za blokování prodeje Newcastle United. 

Majitel Magpies tak vyhrožuje, že vezme PL k soudu. Liga se totiž podle něj postarala o to, že Státní investiční fond Saúdské Arábie, bratři Reubenovi, kteří byli zastoupeni dobře známou Amandou Staveley, nemohli projít testem. Je totiž běžnou praxí, že v případě prodeje některého z klubů musí nový potenciální majitel doložit veškeré potřebné dokumenty s důkazy, že je ve stabilní finanční situaci a také se zkoumá jeho minulost a současná situace.

A právě na rozhodnutí ze strany PL čekali nejen fanoušci, ale i Mike Ashley, který by za prodej klubu získal 300m liber, dlouhé měsíce, což je neobvyklé. Saúdská Arábie tak nakonec z dohody vycouvala.

Jedním z důvodů dlouhého čekání bylo, že konsorcium tvrdilo, že Státní Investiční fond SA není kontrolován Saúdskou Arábií a odmítli požadavek uvést jej jako ředitele.

Saúdský stát navíc nebyl schopen zastavit nelegální streamování zápasů Premier League ve své zemi. BeoutQ tak mohli bez práv odvysílat anglická utkání poté, co země zablokovala beIN Sports s licencí.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..