Doba čtení: 2 minut(-y)

Je jedna věc, na které se všichni kluboví trenéři shodnou a to jsou antipatie k reprezentační přestávce. A mají k tomu oprávněné důvody. 

Řada hráčů se po uplynulé reprezentační přestávce vrátila zpátky do svých klubů se zraněními, což jen přidává na starostech trenérů a koučů týmů. To vše k současné neobvyklé sezóně. Pep Guardiola, Jurgen Klopp i Ole Gunnar Solskjaer se už veřejně vyjádřili k ‘směšnému’ a nebezpečnému rozpisu zápasů, který musí jejich hráči odehrát.

 

Proč je v této sezóně tolik zranění?

Podle databáze zranění Premier league – Premier Injuries – se v prvních osmi týdnech objevilo na 103 svalových zranění. To znamená nárůst o 16% oproti stejnému období v minulé sezóně.

Velkým viníkem je absence před-sezóny. Je obvyklé mít 12-ti týdenní volno mezi koncem jedné kampaně a začátkem druhé. Letos se to ale kvůli koronavirové pandemii nepodařilo. Kvůli evropským soutěžím pak měly týmy Man United, Man City, Wolves a Chelsea ještě o něco kratší pauzu, než ostatní.

Dalším negativem je i to, že současná sezóna je o pět týdnů kratší, což znamená, že se musí do stejného období vejít všech 38 zápasů. Do toho jsou tady i utkání Ligy mistrů a Evropské ligy.

 

Co na to trenéři?

Jak už jsme naznačili na začátku článku a když se nad tím zamyslíme selským rozumem, tak nadšeni rozhodně nejsou. Musí se vypořádávat nejen s více zápasy, ale také s více zraněními. Nejzvučnějšími kritiky jsou Pep Guardiola a Jurgen Klopp. Ti také volají po změně střídání a to ze tří na pět tak, jako tomu bylo v rámci Projektu Restart. To ale menší kluby odmítají s tím, že giganti Premier League by měli kvůli kvalitnějším kádrům ještě větší výhodu.

 

Obavy z Covidu

Další vrásky na čele trenérům přidělává i Covid-19. Především nyní po návratu z reprezentační přestávky. Každá země má navíc jiná nařizení a bezpečnostní opatření, což také dost zamíchalo kartami.

Hráči, kteří se nakazí, musí dodržovat protokoly a jejich trénink je značně limitován. To tak oddaluje jejich plný návrat do akce. Své by o tom mohl vyprávět například Mohamed Salah, Mohamed Elneny, Sead Kolašinac, Matt Doherty nebo Luka Milivojevič.

 

Které kluby tato reprezentační přestávka zasáhla nejvíce?

Nemůžeme tady na prvním místě zmínit nikoho jiného, než Liverpool. Ti ještě před ní přišli o Virgila van Dijka či Trenta Alexander-Arnolda, během ní se krize prohloubila díky zraněním Joe Gomeze nebo kapitána Jordana Hendersona.

Jejich rivalové Manchester City ale problémy také pocítili. Nathan Aké si poranil hamstring a Raheem Sterling si přivodil ‘menší zranění’ v národním týmu Anglie.

Fanoušci Chelsea se báli o Bena Chilwella, zatímco předčasně národní tým Irska opustil kapitán Evertonu Seamus Coleman.

 

Počet zranění na každý klub:
TýmPočet zranění
Arsenal7
Aston Villa6
Brighton8
Burley6
Chelsea3
Crystal Palace6
Everton5
Fulham4
Leeds United6
Leicester City6
Liverpool9
Man City5
Man Utd9
Newcastle7
Sheffield Utd6
Southampton6
Tottenham5
West Brom3
West Ham United3
Wolves3
Celkem114

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..