Doba čtení: < 1 minuta

O Burnley se mnoho měsíců zajímá americké konsorcium, nicméně jednání stagnují a proto do závodu vstupuje staronový zájemce. 

Zdálo se, že prodej tohoto anglického klubu americké skupině ALK Capital už je téměř dokončen. Ale podle The Athletic se nakonec objevily během vyjednávání s předsedou Mikem Garlickem a ředitelem Johnem Banaszkiewiczem problémy a od té doby jsou na bodě mrazu.

Zájem tak projevil sportovní právník Chris Farnell a egyptský obchodník Mohamed Elkashashy. Tato dvojice sice s Burnley vyjednávala už během minulého roku, nicméně dohoda o převzetí byla s americkým konsorciem ALK Capital v daleko pokročilejší fázi.

Předseda Garlick, který má podíl v klubu ve výši 49,24%, se s ředitelem společnosti Alanem Pacem, bývalým představitelem Real Salt Lake, sešel při mnoha příležitostech, ani jednou se mu ale nepodařilo dohodu úspěšně dokončit a obchod uzavřít.

Burnley prožívá, podobně jako ostatní fotbalové kluby, náročné období způsobené koronavirovou krizí. V letním přestupovém oknu tak proto přivedli pouze jedinou posilu a to záložníka Brightonu Dale Stephense. Za něj zaplatili 1,5 milionů liber. Nedostatečná aktivita klubu na přestupovém trhu nepotěšila hlavního manažera prvního týmu Clarets Seana Dycheho.

Není také žádným tajemstvím, že vztahy mezi Dychem a předsedou Garlickem jsou dosti napjaté.

Garlick přiznal, že v případě, že bude koronavirová krize pokračovat delší dobu, mohl by klub zaznamenat ztrátu ve výši 50 milionů liber. Tento rok Clarets navíc oznámili profit jen  4,3m liber.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..