Manchester United se po výhře 3-0 nad Fulhamem dostal do top 4 vůbec poprvé od prvního dne sezóny. 

Paul Pogba se postaral o dva góly a další přidal Anthony Martial. Právě tato sobotní výhra se zapsala jako osmá z 9 zápasů celkem pod vedením Ole Gunnara Solskjaera.

Vítězství tak Rudé ďábly poslalo do top 4 nad Chelsea, která v neděli čelí nelehkému úkolu a to Manchesteru City na Etihad stadionu.

 

Obrat


Když přišel Solskjaer do klubu, United seděl na 6. místě tabulky – 11 bodů za čtvrtou Chelsea a 8 za Arsenalem. Od té doby jim ale všechno vychází a z možných 27 bodů získali 25. Uklouzli jen proti Burnley, kdy nakonec uhráli remízu 2-2.

Nyní sedí bod před Chelsea, kteří do zápasu proti City vstupují jako slabší tým.

Klíčové momenty


Trend nastavili už 22. prosince, kdy porazili Cardiff City 5-1. Právě to přislo ve stejný čas, kdy Chelsea prohrála 1-0 proti Leicesteru.

Pod norským trenérem United vyhráli 4 zápasy v řadě, přičemž skórovali 14 gólů, ale až vítězství 1-0 proti Tottenhamu na Wembley ukázalo, že jsou schopni vyhrávat i proti top týmům. To jim také zajistilo stejný počet bodů jako měl v té době pátý Arsenal.

Pořádnou zkouškou byl i zápas proti Burnley. Prohrávali 2-0, ale Pogbova penalta a gól Lindelofa v posledních minutách hry jim zajistila skvělý comeback a bod k tomu. O den později prohrála Chelsea 4-0 proti Bournemouthu, což znamenalo, že United dělily od top 4 jen dva body.

Nad Arsenal je dostala výhra 1-0 nad Leicesterem a to díky gólů Marcuse Rashforda. Gunners naopak prohráli 3-1 proti Man City.

 

Klíčoví hráči


Není pochyb o tom, že jedním takovým byl Paul Pogba. Ten pod Ole Gunnar Solskjaerem ožil a stal se hlavním mužem týmu.

Nemůžeme vynechat ani Martiala s Rashfordem. Právě Rashford využil možnosti hrát v jeho preferované roli středního útočníka a v devíti zápasech skóroval 6 gólů.

V záloze kraluje Matič spolu s Herrerou a velký pokrok jde vidět i u Lindelofa, Jonese a Smallinga.

 

Zůstane Man Utd v top 4 i na konci sezóny?

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.