Obrat v Messiho sáze?

0
city expert
Doba čtení: < 1 minuta

Lionel Messi se podle několika zdrojů, včetně španělské Marcy, rozhodl setrvat na Camp Nou ještě alespoň pro další sezónu. 

Argentincova budoucnost v Katalánském klubu byla nejistá poté, co promluvil o tom, že si přeje Barcelonu opustit. Kromě toho se ani nedostavil na začátek před-sezónního tréninku Blaugranas.

Barcelona ale o ničem takovém slyšet nechce a jeho agenta a otce v jedné osobě Jorge Messiho informovala o tom, že svou hvězdu nikam nepustí.

Celá kauza je ale daleko komplikovanější i kvůli jeho klauzule ve smlouvě. Ta říká, že pokud bude chtít Argentinec odejít, musí o tom k 10. červnu informovat klub. Což se letos nestalo. Messi se brání zpožděnou dohrávkou sezóny, ale na to nechce Barcelona přistoupit.

Není mnoho týmů, které by si mohly Lionela Messiho dovolit, i když se nabízí možnost přestupu do Manchesteru City, o kterém se hojně spekulovalo.

Jelikož mnoho lidí říká, že přání odejít v něm zrálo už dlouho, nabízí se i taková možnost, že k 10.6. požadavek o odchodu nepodal, jelikož v té době měl Man City stále zákaz účasti v Lize mistrů. To se jim podařilo zvrátit až o několik dní později.

Manchesterský klub dal navíc jasně najevo, že i když by Messiho v týmu rádi přivítali, nehodlají do ničeho vstupovat v případě, že celý incident Messi-Barcelona půjde k soudu.

Pokud by Barcelona souhlasila s prodejem, jednalo by se nejspíše o částku minimálně 100 milionů eur, což jim jejich finanční stránka také nedovolí. No a když k tomu přidáme €110m ročně, které by padly na jeho mzdy, tato čísla pro City jednoduše nevycházejí.

I proto se nyní zdá jako nejpravděpodobnější varianta ta, že Lionel Messi přeci jen zůstane na Camp Nou.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..