• Sezóna 2019/20 je stále ještě na začátku, proto nás zajímá, jak jste spokojený s letním přestupovým oknem 2019?

Rafael:

Som fanúšik Liverpoolu takze čo sa týka posilnenia kádra nie som veľmi nadšený no nie je dobre vymieňať hráčov zo sezóny na sezónu tak som celkom spokojný. V konečnom dôsledku ak by LFC chcel posilniť nejakú pozíciu musel by zaplatiť obrovské peniaze čo nie je najlepsie, preto hodnotím tento prestupový trh pozitívne. Čo sa ostatný klubov týka myslím že to boli dobre transfery a svoje tímy kvalitne posilnili.

 

  • Premier League 19/20 už byla svědkem prvních zápasů – jak se Vám váš tým líbil? Jak z Vašeho pohledu hráli?

Rafael:

Liverpool hra veľmi ofenzívne a snažia sa mat cely zápas pod kontrolou. Úvodné zápasy zvládli výborne a ako jediný tím majú plny zisk bodov, dúfam že im to vydrží. Podľa mna hrajú najatraktívnejší futbal spomedzi všetkých klubov na svete.

 

  • Jaká jsou očekávání do této sezóny?

Rafael:

LFC sa sústredí hlavne na zisk titulu v PL a európske súťaže čo je dobre ale veľmi si nevšímajú domáce poháre ktoré sú tiež dôležité. Nemajú toľko náhradníkov ako napr. Man City čo je v tejto oblasti dosť problematické, pretože by to bolo veľa zápasov ktoré by museli jednotlivý hráči odohrať. To je náročné. Určite je dôležitejšie sústrediť sa na ligu a ligu majstrov ale domáce poháre by sa nemali prehliadať preto verím a dúfam že sa to do budúcna zmení.

 

  • Jaká je silná a slabá stránka Vašeho týmu?

Rafael:

Silnou stránkou LFC je určite ofenzívne trio. Salah Mané Firmino ako aj Klopp povedal sú rozdielový hráči. Každú sezónu dôkazu nastrieľať pekný počet gólov z čoho by mal LFC ťažiť čo aj robia. Ďalšou prednosťou Liverpoolu je organizovanosť obrany a ak aj treba útočníci sú ochotní hrať na vlastnej polovici a pomáhať obrancom. Ďalšou prednosťou sú krajmi obrancovia, ktorí za zápas pošlú okolo 10-20 nebezpečných centrov do šestnástky z čoho sa dá skórovať. Ako slabinu by som považoval zálohu, ktorá na tom nie je zle ale môžeme vidieť aj kvalitnejších zaloznikov.

 

  • Kdo vyhraje titul?

Rafael:

Liverpool FC “ako každý rok 😀 ”

 

  • Jak podle Vás bude vypadat TOP 4?
Rafael:
1.LFC
2.Man City
3.Chelsea
4.Arsenal

 

  • Jak se bude dařit anglickým týmům na evropském poli – Liga mistrů i Evropská liga?

Rafael:

Myslím že podobne ako minuly rok. Anglicko ovládlo európske súťaže, kádre sa posilnili (určitej aj tie ktoré z anglicka nie sú) ale podla mna skončila éra Barcelony a Realu a nastala éra anglických klubov.

 

  • Kromě svého klubu sledujete i nějaký další? Ať už se jedná o jiného oblíbence nebo rivala?

Rafael:

Okrem LFC fandím Watfordu a Wolves. Neviem prečo to je tak proste im prajem:D. Takisto Chelsea a Arsenal sú mi sympaticky ale ak hra jeden z týchto klubov proti LFC je jasne že sa všetky sympatie vytrácajú. 😀

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.