van dijk

Virgil van Dijk se zranil na začátku sobotního Merseyside derby Liverpoolu s Evertonem a prognóza nevypadá dobře.

Střední obránce a klíčový hráč Liverpoolu musel být ještě na hřišti ošetřen a o pár minut později byl vystřídán Joe Gomezem. Následně zamířil rovnou do tunelu.

A jak ke zranění vlastně došlo? Brankář Evertonu Jordan Pickford v 8. minutě zápasu vyběhl z brány a srazil Holandského stopera k zemi. Penaltě a potenciálně i červené kartě se ale nakonec vyhnul kvůli rozhodnutí VARu o offsajdu.

Jurgen Klopp po zápase řekl, že stále čekají na další informace o rozsahu zranění nejen Virgila van Dijka, ale i Thiaga, který ale dohrál celé utkání. „Nevím, jak vážné to s VVD je. Nevím, ale dobře to nevypadá.

„Virgil za nás odehrál nevím kolik zápasů v řadě. Hraje s bolestí, hraje téměř s čímkoliv, ale tady pokračovat nemohl. Není to dobré.“

BeIN Sports uvádí, že dostali zprávu o tom, že se jedná o zranění předního zkříženého vazu v koleni, které si většinou vyžádá rekonvalescenci okolo 8-10 měsíců. Samozřejmě se o oficiální zprávu nejedná. Na tu si budeme muset s velkou pravděpodobností ještě pár dní počkat, ale prognóza nevypadá pro fanoušky Liverpoolu pozitivně.

Červení si ze sobotního ligového klání se svými sousedy odnesli remízu 2-2. Více si o zápase můžete přečíst tady.