Sezóna Manchesteru United po sobotní výhře Red Devils nad Newcastle United konečně započala, prohlásil s radostí Ole Gunnar Solskjaer.

Sezóna Manchesteru United 2020/21 nezačala zrovna nejlépe. Z prvních třech utkání Premier League si odnesli 2 prohry a jednu těsnou výhru nad Brightonem. Statistiky naznačovaly jeden z nejhorších startů nové sezóny a fanoušci začali být nervózní.

United se ale v 5. kole podařilo odrazit od posledního ligového debaklu s Tottenhamem 6-1 a také vlastního gólu v sobotním utkání, jehož autorem se stal Luke Shaw. Skóre totiž na St. James Parku následně vyrovnal Harry Maguire, o další 3 góly a výhru se tak postarali Bruno Fernandes, Aaron Wan Bissaka a Marcus Rashford. Ďáblové si nakonec z Newcastle odnesli výsledné skóre 4-1, tři body a potřebnou dávku sebevědomí.

Manchesterský celek zaznamenal celkem 28 střel na bránu, což je v této sezóně nejvíce v celé Premier League. Solskjaer právě to označil za důkaz, že jeho mužstvo se konečně přizpůsobilo rychosti.

„Poslední zápas z toho udělal daleko větší utkání. Během dvou minut jsme navíc prohrávali 1-0 a jen se to prohloubilo.

„Ukázali jsme ale velkou odolnost, skvělý charakter, poprali se s počátečním nezdarem a k tomu všemu nás dovedl inspirativní kapitán.

„Nechci to používat jako výmluvu, ale před-sezónu jsme opravdu potřebovali.

„Chtěli jsme do uplynulé reprezentační přestávky vstoupit s více body, než máme, ale nyní už víme, že sezóna Manchesteru United dneškem započala. Dostali jsme se rychlostně do hry a myslím si, že jsme to i ukázali“, řekl Ole Gunnar Solskjaer po zápase.

Kapitán United Harry Maguire byl instrumentální postavou zápasu. Postaral se o vyrovnávací gól a udržel oponenty na uzdě. Takový výkon obránce potřeboval jako sůl. V posledních týdnech byl totiž častým terčem kritiky jak v klubu, tak i v národním týmu Anglie. „Byl excelentní, skóroval a byl příkladem“, pochvaloval si jej Solskjaer.