Doba čtení: < 1 minuta

Ve čtvrtek čeká kluby Premier League první schůze sezóny, na které se projedná i důležitá otázka ohledně změny deadline letního přestupového okna. 

 

O čem budou kluby jednat?

No bude toho hodně. Letní přestupové okno, VAR, hledání nového generálního ředitele a navrhovanou změnu UEFA na pozměnění Evropských soutěží od roku 2024.

 

Kdo se schůze zúčastní?

Ti nejvyšší zástupci všech 20 klubů. Předsedové, ředitelé nebo další lidé na vysokých pozicích. Schůze většinou trvá několik hodin.

Richard Scudamore minulý rok odešel a dočasným ředitelem PL byl jmenován Richard Masters, přičemž dočasnou předsedkyní Claudia Arney.

Hledání nového generálního ředitele Premier League má na starosti předseda Chelsea Bruce Buck, který tak poskytne klubům další informace o tom, jak tento proces pokračuje.

 

Změní se Deadline přestupového okna už od léta 2020?

Je zřejmé, že toto téma bude na schůzi tím nejvíce diskutovaným, jelikož stále přibývá klubů, kteří jsou s brzkým uzavřením nespokojení.

Premier League doufala, že když tento trend nastaví, připojí se k ní i zbytek Evropy, což se ale nestalo.

Současný deadline je nastaven na čtvrtek – den před začátkem nové sezóny PL. Anglické kluby pak ale ještě další 3 týdny čelí nabídkám ze strany zahraničních klubů, které si brousí zuby na jejich hráče.

Trenér Spurs Mauricio Pochettino řekl, že brzké uzavření byla ‘obrovská chyba’ a doufá, že ‘se pro další sezónu tento problém napraví’. Poslední slovo za Spurs ale má předseda Daniel Levy.

Kluby tak toto téma projednají, nicméně hlasování proběhne nejdříve na dalším setkání v listopadu.

 

Kolik hlasů je ke změně potřeba?

Současná pravidla Premier League říkají, že aby došlo ke změně, je třeba získat hlasy většiny, tedy 11 klubů.

Na minulém jednání souhlasilo s brzkým uzavřením přestupového okna 14 klubů.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..