Doba čtení: 2 minut(-y)

Pro Alvara Moratu může být těžké nahradit Diega Costu ve vztahu s brankářem Thibautem Courtoisem, ale Španěl jej už alespoň nahradil v týmu Chelsea. 

Nemilosrdným hattrickem proti Potteries získal Morata 7 gólů v 7 zápasech pro klub a zemi od té doby, co se z Realu Madrid za 60 milionů liber připojil k Chelsea a vyplnil tak prázdné místo Diega Costy v týmu.

Nejen to dokazuje perfektní kondici útočníka před středečním výletem do Madridu, kde se v rámci Ligy Mistrů utkají s Atléticem. Tam nemůže Morata očekávat moc vřelé přivítání kvůli rivalitě obou Madridských týmů.

Brankář Courtois připouští, že Morata je již na cestě k tomu, aby nahradil jeho blízkého přítele Costu, který by ve středu mohl být oficiálně oznámen jako hráč Atlética.

“Je to můj velmi dobrý přítel. Bude hezké ho zase vidět” řekl Courtois o Costovi, kterého poprvé potkal během svého tříletého hostování v Atléticu. “Diego je tady v Anglii podhodnocený útočník. Lidé se příliš soustředili na to, že je na hřišti příliš horkorevný, místo aby se soustředili na jeho kvality.

“Je to jeden z nejmilejších a nejvtipnějších lidí co znám. Je to také top útočník, takže jsem rád, že mu až do Nového roku nebudeme muset čelit. V kabině to byl vždycky hodný kluk a to ho znám 6 let. Ale už jsme tady přivedli nového útočníka, který odvádí dobrou práci, tak se musíme posunout dále. Jako po kamarádovi a hráčovi se mi bude po Diegovi stýskat, ale Alvaro dělá svou práci dobře a my jsme tak spokojení.”

Chelsea nyní čeká náročný týden. V sobotu se utkají s Manchesterem City, ale předtím je čeká výlet do Atlética. Díky svým příjemným vzpomínkám může Courtois očekávat vřelé přivítání, na druhou stranu Morata nejspíše opak. “Myslím si, že ho přijmou jinak, než mě” řekl Belgický brankář. “Alvaro odehrál proti Atléticu mnoho zápasů. Myslím, že i skóroval, ale ne do mé sítě! Myslím si, že to bude velký zápas proti starým rivalům.”

Kdo si myslíte, že vyhraje středeční zápas Ligy Mistrů? Bude to Atlético s kurzem 2,13 nebo Chelsea 3,60? 

Z důvodu platnosti zákona č. 186/2016 Sb., Zákona o hazardních hrách, nemohou Čeští čtenáři vsázet.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..