Domů Arsenal Özil o odmítnutí snížení svého platu v době karantény: Lidé se mě...

Özil o odmítnutí snížení svého platu v době karantény: Lidé se mě snaží zničit, malují nepravdivé obrázky

V době, kdy byl svět kvůli pandemii koronaviru vzhůru nohama a většina jeho spoluhráčů měla o 12,5 procenta snížené platy, pobíral plnou mzdu. Jako nejvýdělečnější hráč Arsenalu za to byl Mesut Özil pochopitelně dosti kritizovaný. Teď se svůj krok rozhodl dodatečně vysvětlit a říká, že hráči neměli k rozhodnutí o snížení výplat dost času ani informací.

-

Doba čtení: 2 minut(-y)Když se v polovině března takřka po celém světě začal výrazně šířit virus covid-19, zastavilo se skoro vše. Včetně fotbalu. A s tím pochopitelně všude nastala finanční krize. Většina profesionálních klubů tak kvůli jejímu zmírnění snížila svým hráčům platy, nebo je nechala se rozhodnout, zda-li k tomuto kroku přistoupí.

Druhá možnost platila i pro londýnský Arsenal. Naprostá většina hráčů i trenérský tým souhlasili s tím, že budou pobírat o osminu nižší plat, aby udrželi ekonomickou stránku svého chlebodárce v přijatelných mezích.

Ti, kteří byli proti, pak na rozdíl od zbytku mužstva pobírali plat plný. Jedním z nich byl i vůbec nejlépe placený hráč Kanonýrů Mesut Özil, který jak známo pobírá asi 350,000 liber (přes 10,1 milionů korun), za což čelil značné kritice.

Teď se jednatřicetiletý německý záložník pokusil svůj krok skrze The Athletic vysvětlit: “Jako hráči jsme chtěli všichni přispět. Potřebovali jsme ale více informací a mnoho otázek pro nás zůstalo bez odpovědi.

“Všichni byli v pohodě s odložením výplat, když panovala obrovská nejistota. Byl bych v pohodě s tím, kdybych dostal větší podíl, a pak v případě potřeby, až by byl jasnější výhled do budoucna, přišly nějaké škrty. Ale my se do toho vrhli bez řádné konzultace.

“Každý má v této situaci právo vědět vše o tom, proč se to děje a kam ty peníze půjdou. My jsme k tomu ale nedostali dostatek informací, jen jsme museli podat jasné rozhodnutí. Bylo to příliš rychlé na něco tak důležitého a navíc na nás byl vyvíjen silný tlak.

“To nebylo fér, hlavně k mladým klukům. Tak jsem odmítl. Mám doma dítě a měl jsem závazky i vůči své rodině v Turecku a Německu. Také vůči mým charitativním organizacím a k novému projektu, kterým podporujeme lidi v Londýně.

“Ti, co mě znají, ví jak jsem štědrý. Nebyl jsem jediný hráč, který snížení mzdy odmítl, stejně se ale skloňovalo jen mé jméno.

“Hádám, že to bylo proto, že jsem to já a lidé se mě snaží už dva roky zničit, abych bych byl nešťastný, aby obrátili mé příznivce pro ti mně a malují proto i nepravdivé obrázky.

“To rozhodnutí možná ovlivnilo mou účast na hřišti, nevím. Nebojím se ale ustát si, že co jsem udělal bylo správně,” je přesvědčený rodák z Gelsenkirchenu.

SourceGoal.com
Předchozí článekRychlé zprávy 13.08.2020
Další článekRychlé zprávy 14.08.2020

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější zprávy

Rychlé zprávy 15.05.2021

Rychlé zprávy 15.05.2021   Barcelona si dala za hlavní letní cíl přivést na Camp Nou Erlinga Haalanda a zároveň si udržet Lionela Messiho. (The Sun) Pokud Sam...

Rychlé zprávy 14.05.2021

Rychlé zprávy 14.05.2021   O Jesseho Lingarda se nově zajímá i Borussia Dortmund, média tak spekulují, že by se mohl stát součástí dohody, která by přivedla...

Odpůrci Glazerů se nevzdávají! Před přesunutým šlágrem zase protestovali a zablokovali autobus Liverpoolu

Obrázky z předminulého víkendu se zaplaťpánbůh neopakují, i tak fanoušci Manchesteru United ukazují, že nespokojenost s majiteli klubu, rodinou Glazerových, překročila všechny meze. V...

Bernd Leno: V Arsenalu jsem šťastný jako všichni spoluhráči, nikdo nechce odejít

Minulý čtvrtek vyletěli po neúspěchu s Villarealem ze semifinále Evropské ligy, v Premier League jsou až devátí a leč alespoň na Evropskou konferenční ligu...

Finále Ligy mistrů se nakonec zase odehraje v Portugalsku i s 12 tisíci fanoušky

Původním dějištěm posledního utkání klubové sezony na starém kontinentu měl být turecký Istanbul, do nějž měli nejlepší kluby sezony putovat již vloni. Kvůli stále...