Útočník Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang po nedělní remíze 2-2 proti Watfordu odhalil svou frustraci v týmu a návyk Kanonýrů rozdávat oponentům během venkovních utkání góly.

Auba si sice v neděli odpoledne na Vicarage Road připsal 2 góly a to hned v prvním poločase, ale Tom Cleverley po přestávce kvůli chyby Sokratise snížil na 2-1 a další gól přišel v podobě penalty po faulu ze strany Davida Luize. Tu pak proměnil Roberto Pereyra.

Podobné problémy doprovázejí Gunners často a Aubameyang přiznal, že tým musí zapracovat na tom, aby se těmto chybám vyhnul.

“Samozřejmě jsme jejich comeback vůbec neočekávali. Věděli jsme, že se pokusí výsledek změnit, což také v druhém poločase předvedli. Bohužel jsme se s nimi nebyli schopni popasovat.

“Mám pocit, že góly oponentům věnujeme. Je na nás, abychom se v tomto ohledu zlepšili. Nechci nikoho obviňovat, můžete oponovat s tím, že my útočníci jsme mohli vstřelit třetí gól a hru ukončit, takže nebudu říkat, čí chyba to byla. Je ale škoda obdržet góly jako se nám podařilo.

“Myslím si, že nás ovlivnilo zranění Alexe Lacazetteho. Jsme si dobře vědomi toho, že v těchto situacích je pro nás nepostradatelný.”

Duo středních obránců Sokratis a David Luiz si po zápase odnesli nemilou kritiku. Dvojice se dopustila velkých chyb nejen při nedělním utkání a to i přesto, že Luiz byl na Emirates stadion přiveden, aby srdce obrany napravil.

Podle Opta statistik Arsenal čelil ze strany Watfordu až 31 střelám, což je nejvíce od doby, co Opta začala v roce 2003 shromažďovat statistiky.

Kanonýři také v této sezóně obdrželi celkem 96 střel, což je nejvíce ze všech top 5 evropských lig.

Naopak v útoku je to o něčem jiném. Aubameyang si připsal již 5 gólů v pěti zápasech, zatímco Alexandre Lacazette před svým zraněním 2. Nicméně k probojování se do top 4 je potřeba v první řadě vyřešit defenzivní strukturu týmu a Aubameynag si toho je velmi dobře vědom.