Doba čtení: 2 minut(-y)

Pep Guardiola poukázal na příklad Leroy Saneho, který si musí mezi dalšími hvězdami v týmu vybojovat své místo a jak jsme mohli sami vidět, daří se mu to. 

Guardiola nebyl během letního tréninku spokojený s výkony německého křídla a to pro hráče znamenalo okamžitě absence v týmu na začátku sezóny.

Sane startoval jen jediný zápas z odehraných 6, ale na Guardiolovu zprávu odpověděl, když v zápase Carabao Cupu proti West Bromu skóroval dva góly a poté přidal ještě jeden spolu se dvěma asistencemi v zápase proti Crystal Palace. V tom se stal i zaslouženě mužem zápasu.

A načasování nemohl vybrat lepší, protože německý manažer Joachim Low byl na Etihad, aby jej sledoval předtím, než vybere svůj tým pro Světový pohár příští rok.

Extrémně náročné požadavky Guardioly nechávají hráče bojovat o své místo a soutěživost na postech je pro manažera klíčová. Především pak v tom, že City se uchází o přední příčky ve všech soutěžích, tedy na čtyřech frontách.

“Leroy se do předsezóny nevrátil v nejlepší formě” řekl Guardiola. “Ani v zahřívacích zápasech nebyl dobrý a nezasloužil si tak hrát. Ale nyní mám 5 útočníků, kteří si všichni zaslouží hrát.

“Nekteří hráči potřebují trochu více času než ostatní. Když přišel v loňské sezóně, bylo to pro něj trochu děsivé – nová země, žil na hotelu a musel si zvyknout na tempo Premier League, což není snadné pro nikoho. Ale jakmile se do toho dostal, začal hrát pravidelně a skórovat góly. Byl pro nás důležitý především v druhé půlce sezóny a já vím, že bude důležitý i v té letošní.

“Hráči musí znát a vědět o konkurenci. Žádný hráč nebude hrát tři zápasy v řadě po dobu 11 měsíců, takže tuto soutěživost potřebujeme. Pokud jeden hráč hraje dobře, ostatní musí taky. Všichni mezi sebou musí vyvíjet nátlak. Musí neustále vyhrávat.”

I když se City v nové sezóně vede více než dobře, Guardiola stále vidí prostor pro zlepšení. Zuřil kvůli pomalému tempu hry do chvíle, kdy na scénu přišel Sané. City zvýšilo tempo a nikdo je nemohl zastavit.

 

Z důvodu platnosti zákona č. 186/2016 Sb., Zákona o hazardních hrách, nemohou Čeští čtenáři vsázet.

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..