Při rozhovoru Jima Whitea s Ryan Masonem pro talkSPORT poděkoval záložník Hull City Petru Čechovi, který mu pomohl zotavit se ze života ohrožujícího zranění hlavy a řekl, že brankář Arsenalu ‚stanovil standard pro to, jak se stát pravým gentlemanem‘. 

Hvězdný hráč Hull City Ryan Mason se téměř rozloučil se životem a to po střetu s Gary Cahillem v zápase Premier League loni v lednu. Šestadvacetiletý hráč, který ihned po incidentu potřeboval kyslík, utrpěl frakturu lebky a zranění vyžadovalo okamžitou poeraci mozku.

Naštěstí je nyní na té nejlepší cestě k zotavení a v rozhovoru s Jimym Whitem nešetřil chválou k českému brankáři Petru Čechovi, který sám musel v říjnu 2006 podstoupit operaci po kolizi s hráčem Readingu Stephen Huntem.

Čech, který v té době hrál za Chelsea, od té doby nosí pokrývku hlavy a jeho slova a podpora pomohly nejen samotnému Masonovi, ale také jeho blízkým a rodině. „Nemohu najít dostatečná slova, kterými bych popsal Petra Čecha. Nastavil standard toho, co je to být pravý muž a genteleman. Ihned po incidentu kontaktoval mou rodinu a mou snoubenku a ujistil nás, že to, čím si procházíme, je normální.

„Jakmile se mu trochu ulevilo, chtěl jsem se s ním potkat, protože řekl ‚až budeš připraven, rád bych se s tebou setkal a promluvil‘.

„Myslím, že to bylo 8 nebo 9 týdno po incidentu, když se za mnou zastavil. Měl jsem trochu obavy, protože předtím jsem s nikým nebyl schopný mluvit déle než 10 minut. Vstoupil těmi dvěřmi, sedl si na sofa a řekl ‚jen si sedni, nic neříkej a poslouchej‘ a mluvil asi hodinu a půl.

„Neřekl jsem nic, on prostě mluvil a bylo to báječné. Všechny nás uklidnil a byl velkou součástí mého uzdravení. Od té doby jsme v kontaktu. Navštívil mě i doma a telefonicky spolu mluvíme pravidelně. Je fantastický.“

A podle Masona příklad, jak Čech pomáhá, znamená, že nebude ani minutu váhat a nabídne stejnou pomoc všem, kterým se nešťastně stane podobné zranění. „Jsem si jistý, že když se něco podobného stane někomu jinému, budeme bojovat, pomáhat a podporovat. Jeho přítomnost mi dala takovou sílu, vysvětlení a pro někoho může mít velmi pozitivní dopad. Doufám, že nikoho nikdy ve sportu nepotká takovéto zranění, ale pokud ano, budu tam pro ně tak jako byl Petr pro mě.“

 

Z důvodu platnosti zákona č. 186/2016 Sb., Zákona o hazardních hrách, nemohou Čeští čtenáři vsázet.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..