Pierre-Emerick Aubameyang odhalil, jaká pozice mu vyhovuje nejvíce a i to, že preferuje hrát v přední dvojici. 

Gabonský reprezentant skóroval od svého příchodu z Borussie Dortmund na Emirates 25 ligových gólů ve 37 zápasech, což znamená, že se mu podařilo vstřelit tento milník rychleji než Thierry Henrymu (42 zápasů) i Ianu Wrightoni (51 zápasů).

Spolu s Alexandrem Lacazettem vytvořili silné partnerství a i když řekl, že bude hrát kdekoliv jej kouč postaví, nejlépe se cítí jako útočník.

Před nedělním zápasem Arsenalu proti Manchesteru City Aubemayang řekl: “Mou oblíbenou pozicí je útočník, být vepředu. Rád také hraji na křídle, ale myslím si, že mi nejlépe sedí útočník. 

“Nejradši mám, když hraji v přední dvojici. Je to fajn, protože můžete dělat různé kombinace s vašim parťákem. 

“Pokud mě ale kouč bude potřebovat jinde, nezáleží na tom. Půjdu do toho a budu bojovat pro tým, v tom není žádný problém.”

Unai Emerymu se daří dostat z Lacazetteho a Aubameyanga to nejlepší a mají našlápnuto na návrat do Ligy Mistrů, která jim v posledních dvou sezónách unikla.

Aubameyang říká, že partnerství s Francouzem je založeno na pocitech a podobném pohledu na hru. Dodal i to, že jejich přátelství mimo hřiště jim také dost pomáhá. “Ve Francii jsme byli rivalové. Neočekával jsem, že se stane mým přítelem. Když jsem tady poprvé přišel, dodal mi mnoho sebevědomí, protože jsme spolu od začátku mluvili na přímo. 

“Máme stejnou fotbalovou vizi a to je také to, co odstartovalo naše přátelství.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.