Kluby Premier League byly varovány s tím, že budou muset dostát svému rozpisu zápasů i v případě, že se v jejich týmu rozšíří Covid-19. 

Premier League je odhodlána vyhnout se situaci z loňské sezóny 2019/20 a chce zajistit, že nová kampaň, která startuje už o tomto víkendu, bude dohrána včas a podle plánu. Návrhy o odložení zápasů tak budou přijaty pouze tehdy, že tým bude mít k dispozici méně 14 hráčů. V tom případě budou muset sáhnout do mužstev do 21 let a utkání přeci jen odehrát.

Premier League poslala všem svým klubům příručku k nové sezóně, v níž se mimo jiné mluví i o tom, že pokud bude potřeba doplnit počet hráčů prvního týmu, každý mladý hráč, který odehrál třeba jen minutu fotbalu v prvním týmu ať už v Premier League, EFL nebo zahraničí, by měl být povolán do seniorského mužstva.

V prvním testovacím kole před novou sezónou se z 1,605 provedených testů vrátily jen 3 pozitivní. To je před víkendovými prnvími zápasy skvělou zprávou.

Premier League rovněž zamítne žádosti o odložení zápasů v případě, že některý hráč poruší protokoly Covid-19.

Pokud kterýkoli klub odmítne dostát svému rozpisu, Premier League svolá nezávislou disciplinární komisi, která případ projedná a budou následovat sankce počínající od varování, přes pokutu až k případnému odpočtu bodů. To ale pouze při recidivě.

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..