Londýn – Hráči Arsenalu a manažer Mikel Arteta se dohodli snížit svou mzdu o 12,5%, aby klubu pomohli během pandemie koronaviru.

Realizační tým okolo Mikaela Artety také přistoupil na snížení platu a klub řekl, že vyplatí vše zpět, pokud splní cíle pro zbytek sezony.

Klub v prohlášení uvedl: „Smlouva je založena na předpokladu, že sezónu 2019/20 zakončíme a dostaneme plné výnosy z vysílání. Výsledné úspory pomohou pokrýt některé nejistoty, které v této sezoně máme, ve vztahu našich zápasů a příjmu z reklam. Jsme hrdí a vděční našim hráčům a zaměstnancům za to, že se spojili a podpořili náš klub, naše lidi a naši komunitu v těchto bezprecedentních časech, které jsou jedny z nejnáročnějších zápasů naší historie,” uvedl Arsenal pro Daily Mail.

Hráči se ve většině klubů ocitají z hlediska financí ve slepé uličce a jednají s kluby o svých příjmech. Tým Arsenalu se ještě minulý týden spokojil maximálně s odkladem platů, nakonec se však hráči uskromnili a souhlasili se snížením výplaty o necelých 13%. Nejlépe vydělávající muž v dresu Gunners Mesut Özil si tak po odečtu přijde na 312 000 liber týdně.

Součástí dohody o vrácení peněz je také to, že by Arsenal musel skončit do pátého místa, které nyní zaujímá Manchester United, jež má na Gunners náskok 5 bodů. V cestě stojí také Tottenham na osmém místě, sedmý Sheffield a šestý Wolverhampton. Dohoda také obsahuje dodatek, který slibuje 500 000 liber každému hráči, když v sezoně 2020/21 vyhrají Ligu mistrů.

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.