Domů Watford Po anglických stadionech #2: Vicarage Road

Po anglických stadionech #2: Vicarage Road

I na druhý květnový svátek vás v novém pravidelném pátečním seriálu provedeme po jednom z anglických stadionů. Ty řadíme vzestupně podle jejich kapacity, jako druhý na řadě je tak Vicarage Road, domov Watfordu.

-

Doba čtení: 3 minut(-y)

Základní údaje

NázevVicarage Road, mezi fanoušky nazývaná The Vic
Stavba1922
TýmWatford
UmístěníWatford, Vicarage Road
Kapacita21 577
Velikost hřiště105 x 68 m
Cena lístků30 liber (932 korun) - 42 liber (1,305 korun)
PovrchGrassMaster - tzv. hybridní tráva. Skládá se jak z přírodní trávy, tak zároveň té umělé
VlastníkWatford F.C.

Historie

Základy hřiště vznikly v roce 1922, kdy se sem již zároveň klub přestěhoval z trávníku zvaného Cassio Road. Na tom hrál své zápasy od vzniku tamějšího klubu v roce 1898.

Samotný Vicarage Road pak byl tedy oficiálně otevřen 30. srpna 1922 majitelem watfordského pivovaru Benskins, který byl zase vlastníkem stadionu, Charlesem Healeyem.

Vicarage Road z roku 1961. Všimněte si, že již disponuje ve všech čtyřech rozích osvětlením. zdroj: Pinterest

Vedle toho, že stadion je celých osmadevadesát let domovem fotbalové klubu Watford, zde hrával v letech 1991 až 1993 také Wealdstone F.C. a dokonce i ragbyový celek Saracans. Ten vydržel hned šestnáct roků. Jeho angažmá skončilo v roce 2013 stěhováním do Allianz Parku.

Poté, co se Vicarage Road vzdal Benskins v lednu 2002, se stadion stal volným majetkem, neboť finanční situace Watfordu nedovolovala jej koupit.

Vznikla tak kampaň nazvaná “Let’s Buy Back The Vic”, na kterou přispělo množství fanoušků, společně se slavným hudebníkem Eltonem Johnem, dřívějším klubovým majitelem. Ten při této příležitosti dokonce zosnoval speciální koncert na hřišti, aby následně v září 2004 stadion patřil do rukou Watfordu F.C.

Skladba

Takhle vypadá mapka watfordského stadionu            zdroj: FanaticSports

“The Vic” se skládá ze čtyř tribun:

Vicarage Road Stand – vybudována na sezónu 1992/93 s cenovkou 2,3 milionů liber (v kurzu k lednu ’93 to vychází na 100,5 milionů korun) a kapacitou pro 5,800 fanoušků.

The Rookery Stand – postavena byla o dva roky později než předchozí tribuna, kapacitu stadionu zvyšovala o 6,960 míst, stála 1,6 milionů liber (tehdy přes 71 milionů korun)

The Graham Taylor Stand – tato tribuna stála již v roce 1986, nicméně na jejím místě bývala konstrukce pro diváky již skoro od samých počátků – třicátých let.

The Sir Elton John Stand – suverénně nejnovější část stadionu zahrnující vedle 3,000 sedaček pro fanoušky i zázemí pro hráče a televizi či tunel ke vstupu na hřiště. Plného otevření se dočkala teprve 13. prosince 2014, když se slavnostního ceremoniálu účastnil i sám Elton John. Na její straně ovšem dříve bývala hlavní tribuna, a to nepřetržitě od otevření v roce 1922 až do uzavření v létě 2008.

Další události na stadionu

Asi týden se zde v roce 1928 konaly chrtí závody, než byly rychle stopnuty kvůli neplatné licenci. Vrátily se v sedmdesátých letech pod oficiální hlavičkou asociace chrtích závodů, konaly se dalších osm roků než se přesunuly jinam.

Vicarage Road také v říjnu a listopadu roku 2000 hostil s dalšími pětadvaceti stánky mistrovství světa v ragby konané napříč celou Británií a částečně i ve Francii.

Vicarage Road při zápase ragby              zdroj: WatfordObserver

A prvního září 2011 se zde odehrál kvalifikační zápas na mistrovství Evropy do jednadvaceti let mezi domácí Anglii a Ázerbájdžánem. Návštěva 7,738 diváků tehdy přihlížela drtivé výhře domácích 6:0. Trefil se mimochodem i nynější kapitán úřadujících vítězů Ligy Mistrů Jordan Henderson.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejnovější zprávy

Rychlé zprávy 24.05.2021

Rychlé zprávy 24.05.2021   Manchester United je připraven odškodnit Harryho Kanea za ušlý zisk v Tottenhamu Hotspur, útočník by však musel v létě napsat oficiální písemnou...

Premier League 20/21: Čísla kola #38

Vše 23. května 17:00 Arsenal – Brighton 2:0 Aston Villa – Chelsea 2:1 Chelsea je prvním mužstvem od ročníku 1910/11, které skončilo v nejvyšší anglické lize mezi...

Sezona Premier League skončila, o evropských pohárech rozhodlo až poslední dramatické kolo

Ročník 2020/21 provázela řada komplikací. Největší vliv na něj měl pochopitelně jednoznačně koronavirus. Kvůli němu se úvodní kolo odehrálo nezvykle až v půlce září,...

Video: To nejlepší, co Sergio Aguero v Premier League předvedl

Argentinská legenda Manchesteru City Sergio Aguero se pomalu a jistě loučí s životem v Premier League, kde strávil neuvěřitelných 10 let.  Během nich se stal...

Rychlé zprávy 23.05.2021

Rychlé zprávy 23.05.2021   Chelsea obnovila zájem o Declana Riceho a jako součást dohody pro něj by mohli použít Tammyho Abrahama. (Daily Mail) Trenér Nuno Espirito Santo...