Doba čtení: < 1 minuta

Trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino vyzval Premier League, aby zpozdila zavedení VAR systému. 

Technologie bude součástí ligového fotbalu na Ostrovech od příští sezóny poté, co kluby Premier League v principu souhlasily s jejím zavedením.

Pochettino je jedním z kritiků videoasistenta tak, jak se v současné době používá, i přesto, že pomohl Spurs k vedení 1-0 nad Chelsea v prvním kole semifinále Carabao Cupu.

Před 14 dny na Wembley VAR odměnil Tottenham penaltou, kterou anglický kapitán Harry Kane proměnil a zajistil tak svému týmu výhru.

Nicméně Pochettino věří, že systém ještě není na užití v Premier League připraven. “Já osobně si myslím, že by bylo dobrým nápadem jej zpozdit, protože k němu nemáme všechny potřebné informace. Navíc nevím, jak to bude fungovat nebo jakým způsobem můžeme tento systém zlepšovat. Bylo by lepší to pozastavit na jeden rok. Nebo více. 

“Takový je můj názor. A jak sleduji každý jiný evropský zápas, nikdo s tím není spokojený. Přísahám, že nikdo! Co mě znepokojuje je to, že po čase nastane situace, kdy to fanoušky začne otravovat. 

“Fanoušci musí být spokojeni. Pokud se hra na pět minut zastaví s tím, že se rozhodčí musí rozhodnout, nevím, jak se k tomu postaví. 

“Premier League je nejlepší show v Evropě nebo možná i v samotném fotbale, takže musíme být hodně opatrní, jak tento systém do hry zavedeme.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..