Doba čtení: 2 minut(-y)

Eden Hazard byl v posledních týdnech za své výkony kritizován, ale co o něm říkají statistiky?

Modrým se od přelomu nového roku podařilo vyhrát pouze 3 zápasy z celkem 11 ligových utkání. Tlak tak přirozeně roste nejen na hlavního kouče Antonia Conteho, ale také na hlavní hvězdu Chelsea Edena Hazarda.

Belgičan neskóroval ani neasistoval ani v jednom z posledních 5 zápasů, během kterých Chelsea zaznamenala pouze jedinou výhru a to 2-1 nad Crystalem Palace.

To vedlo k porovnání jeho poklesu formy ze sezóny 2015/16, kdy se druhá sezóna José Mourinha blížila ke konci a Hazard nebyl schopen opakovat svůj úspěch z předešlé kampaně, ze které si odnesl ocenění PFA hráče Roku.

A jak to s Hazardem a jeho výkony vypadá nyní?

Během remízy 1-1 proti West Hamu byl Hazard naopak jedním z nejlepších hráčů Chelsea. Neměl štěstí a nepodařilo se mu skórovat gól z celkem 5 pokusů, ale vytvořil 3 šance pro své spoluhráče.

A to v poslední době nebylo naposledy, kdy zaznamenal taková čísla. Od začátku roku Chelsea vyhrála pouhých 7 zápasů z 20 napříč soutěžemi, ale Hazardovy výkony jsou více než konzistentní.

 

Eden Hazard v Chelsea – Premier League 2017/18

Hazard 2017/18Střely/90Šance/90Doteky v opozičním boxu/90Dribly/90Konverze střely
Do 1.1.2,72,96,76,114,7%
Od 1.1.2,53,66,66,023,8%

 

I přes jeho současné suché období nicméně vytváří více šancí (na 90 minut) a přeměňuje více pokusů na bránu.

Výkony Belgičana se dostaly do popředí především během nedávných setkání s rivaly z Velké 6 Tottenhamem a Manchesterem City.

Ale zatímco byl v utkání proti Tottenhamu zastínen Dele Allim, nebylo to kvůli nedostatečné snaze. Hazard vytvořil 3X více šancí než kterýkoli jiný hráč na hřišti (6) a dokončil také více než dvojnásobek driblů (5) k ostatním hráčům.

To byl také důvod, proč jej během utkání proti Manchesteru City tolik bránit – Hazard byl odkázán na hru venku ze své pozice, zatímco Chelsea se držela vzadu a odolávala týmu Pepa Guardioly.

“Když opustíte hřiště, máte pocit, že jste běhali, ale absolutně nehráli fotbal” řekl po zápase. “To je škoda. Mohli bychom pokračovat další 3, 4 hodiny a já bych se ani tak nedotkl míče.”

Víme, že statistiky jsou jen součástí celého příběhu, ale když se podíváme na poslední zápasy Chelsea, něco naznačují. Dostává se mu dostatečná pomoc od svých spoluhráčů?

Jeho počet gólu sice upadl, ale je také dobré zmínit, že my chybí 4 na to, aby vyrovnal nejvyšší počet své kariéry v Chelsea (19).

Pokusit se o to může už v sobotu během výletu na St. Mary stadion, kde je čeká domácí tým, který bojuje v sestupové zóně.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..