‘Pogba si podkopl nohy sám’, zuří trenér Aston Villy

0
paul pogba
Doba čtení: < 1 minuta

Manažer Aston Villy Dean Smith se domnívá, že vítězná penalta Manchesteru United proti jeho týmu neměla být uznána a to kvůli Paulu Pogbovi a jeho zakopnutí.

Villa si v druhém poločase pátečního ligového zápasu s Red Devils držela od gólu Bertranda Traorého vyrovnané skóre 1-1.

Hosté ale následně darovali United možnost znovu si zajistit vedení a to poté, co Douglas Luiz v pokutovém území neohrabaně stoupl na patu Paula Pogby a přidělenou penaltu po chvíli proměnil Bruno Fernandes. A i přesto, že Smith si myslel, že v reálném čase to penalta byla, později dodal, že Luiz se Pogby nedotkl a rozhodčí Michael Oliver měl situaci přezkoumat s video asistentem.

Po zápase v rozhovoru se Sky Sports Dean Smith řekl: “Původně jsem si myslel, že to byla penalta, ale po zápase jsem se na to podíval a uviděl, že zakopl sám. Nechápu, proč se na to rozhodčí nepodíval.

“To je důvod, proč máme VAR, ne? Podkopl si své vlastní nohy. Viděl jsem to a myslím si, že to penalta nebyla.”

Manchesterský celek se díky výhře bodově vyrovnal lídrům tabulky Liverpoolu.

Dean Smith nebyl s výsledkem Villanů spokojen, avšak pochvaloval si výkon z druhého poločasu. “Ta první půle byla na míle vzdálená, pak do toho ale přidali rychlost a zlepšilo se to.

“O přestávce jsem to po nich chtěl a zaslouženě jsme se vrátili do hry. Náš brankář musel předvést několik skvělých zásahů, všechny ale přišly z venku pokutového území.”

Jedná se o první venkovní prohru Aston Villy od listopadu a jejich pátou z celkových 15 utkání. Prozatím se tak usadili na 6. místě s 26 body a zápasem k dobru v porovnání s top pěti týmy.