Doba čtení: 2 minut(-y)

Watford FC, klub ze stejnojmenného města postaveného lehce severozápadně od Londýna zažíval v posledních letech značný vzestup. Z průměrného klubu v Championship, držícím spíše příčky v druhé polovině tabulky, se vyklubalo mužstvo zdatné i pro boj s kluby nejvyšší anglické ligy. Jak ale ukázal úvod nové sezóny, The Hornets zřejmě čeká podstatně slabší ročník.

Někdo by mohl namítat, že Premier League odehrála sotva čtyři kola a že je na podobné úsudky brzy. Existují ale fakta, která naznačují, že se v těchto týdnech Watford potápí jako ponorka ke dnu oceánu.

Po osmiletém působení v druhé anglické lize mezi lety 2007 až 2015, se mohli fanoušci Watfordu konečně radovat z návratu mezi ostrovní elitu. A hned první ročník, navíc tehdy pod novým koučem Floresem, vyšel solidně. Týmu se podařilo udržet ligovou příslušnost a co víc, získali slušnou 13. příčku.

Následující sezóna byla trochu slabší, nicméně šestibodový náskok na sestupující týmy byl dostačující. A když se na lavičku na Vicarage Road posadil Javi Gracia, Watford se zařadil mezi stabilní ligové kluby.

A teď přichází čas na otázku, co se dělo v létě po nejúspěšnější sezóně klubu, kdy se vedle 11. místa v Premier League dokázali The Hornets procpat až do finále FA Cupu.

Zřejmě došlo k tomu, co by se žádnému profesionálnímu klubu na světě nemělo stát – podcenění letní přípravy. Jak jinak si vysvětlit prohry s týmy jako Brighton, či West Ham, které Watford loni s klidem porážel, když užší kádr zůstal vesměs celý a mančaftu se navíc takřka vyhýbají jakákoliv zranění?

Jako důkaz stačí uvést porovnání v zisku bodů po čtyřech kolech od sezóny, kdy se Watford vrátil do Premier League. Ta tendence je od zmiňovaného roku 2015 vzrůstající – 3 body, 4, 8 – a loni dokonce plný počet dvanácti bodů.

Další statistiky hovoří o tom, že svěřenci teď už staronového kouče Florese nastříleli v soutěži nejméně branek, vedení drželi v průměru jen 10 minut na zápas nebo že jsou na předposledním místě v počtu střel na bránu.

Pohled na trápení Watfordu už neunesl ani management, který sáhl ke krajnímu řešení a během reprezentační přestávky odvolal Javi Graciu. Nástupcem se mu stal španělský krajan, jenž už v nedávné době tento mančaft trénoval, Quique Sánchez Flores.

Pokud ani staronový kouč nedokáže dodat watfordské ponorce dostatek vzduchu k vynoření, zřejmě už zůstane do konce sezóny u dna anglického fotbalového oceánu…

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..