Doba čtení: < 1 minuta

Premier League je v současné chvíli asi tou nejsledovanější fotbalovou ligou na celém světě. Každoroční závod o ligový titul přiláká miliony a miliony diváků a fanoušků a není náhodou, že úroveň ligy se stále zvyšuje. Dostala se tak na úplný vrchol současného fotbalu, o čemž hovoří i úspěchy anglických týmů v evropských soutěžích. 

Jedním z velkých a nedávných zlomů ve sledovanosti Premier League v celém světě nastal během první vlny koronaviru na jaře.

Premier League se v březnu, jako mnoho dalších soutěží, přerušila a vrátila se až v červnu. Samozřejmě se ale zápasy odehrávaly za zavřenými dveřmi bez diváků a proto se všichni přesunuli za televizní obrazovky.

No a není náhodou, že hned v první den tzv. Projektu Restart Sky Sports zaznamenal rekordní počet zhlédnutí. Manchester City vs Arsenal totiž sledovalo 3,4 miliony fotbalových nadšenců.

Celkově dominantní vítězství Manchesterského celku zaznamenalo 94% nárůst sledovanosti Premier League ve srovnání s průměrem sezóny 2019/20. Zápas byl navíc nejsledovanějším utkáním Premier League za více než tři roky.

Kvůli koronavirové pandemii, která ze světa zatím stále neustupuje, si fanoušci musí čas krátit i nadále. No a nejinak tomu bylo ani během vánočních svátků.

V Anglii se sezóna nezastavuje a oproti jiným naopak ke konci roku vrcholí. Letos se mezi svátky odehrálo 15. a 16. kolo, nejsledovanějším zápasem v ČR byl přitom šlágr v podání Arsenalu a Chelsea. To vyplývá ze statistik Telly.

Ti také uvádí, že se sledovanost Premier League mezi Vánocemi a novým rokem rovnou zdvojnásobila. Dalšími velkými taháky pak byly zápasy Newcastle United – Liverpool nebo West Ham – Brighton. Především u Londýnského West Hamu se není čemu divit, jelikož v něm působí hned dva čeští hráči a to Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..