Doba čtení: 2 minut(-y)

Předpověď tabulky Premier League 2020/21 byla jako každý jiný rok zveřejněna a my se teď podíváme na to, jak vidí konečné umístění všech 20 klubů fintech společnost Aqua Digital Rising. 

Kdo si zahraje Ligy mistrů a kdo Evropskou ligu? Kdo se stane mistrem a kdo naopak poputuje do Championship?

Podle odhadů společnosti je jasně vidět, že boj o titul propukne opět mezi Liverpoolem a Manchesterem City, přičemž Reds by měli titul obhájit. Co se týká boje o top 4, tedy kvalifikaci do Ligy mistrů, bude to těsné. Nakonec ale budou v závodu úspěšnější Londýnské celky a to Tottenham Hotspur s Arsenalem.

Trenéři Premier League si udrží post déle, než zbytek Evropy

 

A jak Aqua k těmto výsledkům dospěla?

Aqua analyzuje více než 500 dat a to z historie, sociálních médií, podívali se také na profily hráčů, výkony jednotlivců a týmů, stejně tak jako komerční umístění. Použili k tomu UI i matematiku. Výsledek toho je pak odhad, kde by se mohli jednotlivé týmy na konci stávající sezóny umístit.

 

Předpověď tabulky Premier League 2020/21

Předpověď tabulky Premier League 2020/21

 

Zakladatel a technický ředitel společnosti Dev Dutta k tomu dále uvedl: “Vypočítali jsme, že tao sezóna bude velmi soutěživá. Ve srovnání s předešlým ročníkem 2019/20 bude Liverpool slabší, ale titul nakonec obhájí. 

“Manchester City bude konzistentní, a uvidíme od nich podobné výkony jako v loni. Spurs s Arsenalem se značně zlepší. 

“Kluby, které by mohly překvapit, jsou samozřejmě Everton, který dle nás skončí na 5. místě a Aston Villa. U ní se očekává, že skončí na příčce 14. V tuto chvíli ale Villané překonávají svůj potenciál o 150%, data si ale nemyslí, že je to udržitelné.”

Co se týká Chelsea, té by měl podle předpovědi uniknout fotbal v Lize mistrů a zároveň se umístí pod Evertonem. 7. příčku by pak měl obsadit Manchester United.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

4 komentáře

  1. mate tam chybu, v uvode mate napísane ze sa do prvej 4 dostane Tottenham Hotspur s Chelsea pritom v tabulke je Chelsea az 6

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..