Brighton & Hove Albion se dokázal zachránit velmi těsně o dva body. Koncem května vedení klubu vyměnilo trenéra a kormidla se nově ujal Potter, který přišel ze Swansea.

Pro českého fanouška je tento klub zajímavý zejména asi hráčem Alešem Matějů. Ten ovšem hostoval v italské Brescii, která na něj uplatnila opci a zahraje si tedy Serii A. Naopak posílením pro Potterův tým je Leandro Trossard, křídelník z Genku. Společně s Mattem Clarkem jsou zatím jediným posílením pro kádr.

V přípravě si nevedli špatně, kdy nestačili pouze na Fulham. Dokázali si poradit s rakouským Lieferingem v poměru 2-5 a jednogólově porazili Crawley. Trossard se pak dokázal jednou gólově prosadit. S Birminghamem si poradili snadno 4-0 a v plánu je ještě poslední zápas předsezóny a to proti Valencii (pátek, 2. srpna).

Ačkoliv se nejedná o nováčka soutěže, tak tentokrát patří mezi veliké adepty na sestup společně se Sheffieldem. Minulý ročník to zachránili o dva body, ale posílení kádru neodpovídá ambicím udržet se v soutěži. Po sezoně se budou poroučet o stupínek níže.

Klíč k úspěchu – pevná obrana a organizovaná záloha
Tip na vstup do soutěže – prohra s Watfordem (10.srpna 16:00)
Tip na umístění – 19. místo

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.