Premier League 20/21: Čísla kola #13

0
Doba čtení: 2 minut(-y)
15. prosince 19:00, Wolves–Chelsea 2:1

Gól Pedra Neta vstřelený v čase 94:39 je nejpozdější trefou v zápase Premier League do sítě Chelsea minimálně od sezony 2006/07, kdy se začala zaznamenávat takto detailní statistická data.

15. prosince 21:00, Manchester City – West Bromwich 1:1

Ilkay Gündogan se v Premier League trefil téměř přesně po roce. Na branku čekal dlouhých 22 zápasů.

16. prosince 19:00, Arsenal–Southampton 1:1

Od prvního Artetova zápasu v čele Arsenalu, tedy 26. prosince loňského roku, viděli hráči Kanonýrů celkem 7 červených karet. Za toto období je to o čtyři(!) více než kolik jich obdržel kterýkoliv jiný celek.

Pierre-Emerick Aubameyang konečně zastavil své trápení, když dal po dlouhých 648 minutách ligovou branku na Emirates Stadium.

16. prosince 19:00, Leeds–Newcastle 5:2

Hned ve 3 z pěti případů, kdy některý z týmů vyslal v této sezoně za jedno utkání Premier League 25 a více střel, se jednalo o Leeds United (proti Aston Ville, Arsenalu a ve středu večer i proti Newcastlu).

16. prosince 19:00, Leicester–Everton 0:2

Mason Holgate vstřelil ve svém 69. utkání v Premier League svou vůbec 1. branku v soutěži.

16. prosince 21:00, Fulham–Brighton 0:0

Fulham uhrál v ligovém klání na domácí stadionu remízu 0:0 vůbec poprvé od srpna roku 2011. Ukončil tak sérii dlouho 196 zápasů, v nichž se vždy na Craven Cottage někdo alespoň jednou trefil přesně.

16. prosince 21:00, Liverpool–Tottenham 2:1

Teprve po 3. ve své kariéře odcházel po zápase anglické ligy José Mourinho do kabiny zklamán porážkou, o které soupeř rozhodl až v nastavení. Dříve některému z celků, v jehož vedení byl portugalský kouč, vstřelil branku v úplném závěru utkání Mark Viduka z Middlesbrough v roce 2006 a Ossama Assaidi ze Stoke v roce 2013.

A i druhá statistika souvisí s proslulým šedovlasým trenérem. Za první poločas Tottenham zkompletoval pouhopouhých 75 přihrávek. Jedná se o nejnižší počet celku, jenž trénoval Mourinho, od dubna 2012, kdy si jeho Real Madrid za první pětačtyřicet minut nahrál pouze 54krát, a to proti Barceloně, již tehdy koučoval Pep Guardiola. Pro dokreslení – Real tehdy zvítězil 2:1.

16. prosince 21:00, West Ham – Crystal Palace 1:1

Nádherný gól nůžkami od Sebastiana Hallera (na který se můžete podívat v sestřihu zápasu kliknutím do řádku s informacemi o utkání) byl již jeho 7. v této sezoně (ve všech soutěžích), má jich tak o tři více než kterýkoliv spoluhráč z West Hamu.

17. prosince 19:00, Aston Villa – Burnley 0:0

Aston Villa vyslala proti Burnley 27 střel, ani to jí ovšem nestačilo ke skórování. Je tak v Premier League celkem s největším počtem střeleckých pokusů v zápase, v němž nedali gól, od prosince 2018, kdy Crystal Palace střílel jednatřicetkrát na Cardiff.

17. prosince 21:00, Sheffield Utd – Manchester Utd 2:3

Manchester United je teprve 4. mančaft v kompletní historii první anglické ligy, který zaznamenal 10 venkovních vítězství v řadě (dříve Tottenham 1960, Chelsea 2008 a Cityzens 2017).

A Blades už jsou rekordmani. I po 13 zápasech vykazuje jejich bodové konto strašlivou hodnotu 1, což se v celé historii nejvyšší ostrovní soutěže nikomu nestalo.