Premier League 20/21: Čísla kola #16

0
Doba čtení: 2 minut(-y)
28. prosince 16:00, Crystal Palace – Leicester 1:1

Leicester City zahrával v šestnáctém utkání sezony již 10. pokutový kop. Nikdo jiný přitom dosud v Premier League neměl k dispozici více penalt za méně jak 25 zápasů (Blackburn 1994/95).

28. prosince 18:30, Chelsea – Aston Villa 1:1

Existuje jediný muž z těch, kteří se v Premier League prosadili alespoň 10krát, jenž má nižší průměrný počet minut potřebných k vstřelení gólu než Olivier Giroud (19 branek, 105 minut na gól), a sice Sergio Agüero (94 min/gól).

28. prosince 21:00, Manchester City – Everton odloženo

29. prosince 19:00, West Brom – Leeds 0:5

Po pouhých 16 zápasech sezony má Leeds United na kontě 30 vstřelených i obdržených branek. Je tak nejrychlejším mužstvem, jemuž se v historii Premier League podařilo dosáhnout na tři desítky gólů v obou kolonkách, a zároveň prvním od ročníku 1986/87, kdy takového počtu za stejně zápasů dosáhl Southampton.

29. prosince 19:00, Southampton – West Ham 0:0

Southampton po 5 vzájemných zápasech utnul sérii neporazitelnosti Kladivářů. Ta se tak do jejich historie zapsala jako třetí nejdelší proti některému z celků nejvyšší anglické ligy.

29. prosince 19:00, Burnley – Sheffield Utd 1:0

Oliver Burke nastoupil v Premier League dohromady k 25 zápasům (15 jich odehrál před třemi lety za WBA, zbylé dvě pětiny letos za Sheffield), ani v jednom z nich se ovšem neradoval z vítězství. Překonal tak dosavadního rekordmana Garetha Balea, jenž nezvítězil ve svých 24 úvodních duelech v soutěži.

29. prosince 19:00, Brighton – Arsenal 0:1

Tento zápas byl v probíhajícím ročníku již 3. venkovním, v němž za Arsenal otevřel skóre Alexandre Lacazette. Na totéž číslo přitom dosáhl v součtu svých tří předchozích sezon u Kanonýrů.

29. prosince 21:00, Manchester Utd – Wolves 1:0

Gól, jenž v čase 92:51 vstřelil Marcus Rashford, je nejpozději vstřeleným rozhodnuvším o výhře Rudých ďáblů na Old Trafford od září 2009, kdy v polovině 96. minuty rozhodl Michael Owen.

V devětadvaceti zápasech za Manchester United vydřel celkem 32 kanadský bodů, když 18krát skóroval a 14krát u vstřelení gólu asistoval. Bruno Fernandes je tak nyní v historické tabulce klubu jediný fotbalista, jenž má v zápasech Premier League více jak jeden podíl na brance na zápas.

30. prosince 19:00, Tottenham – Fulham odloženo

30. prosince 21:00, Newcastle – Liverpool 0:0

Newcastle zůstal neporažený už v 5. domácím ligovém zápase proti úřadujícímu šampionovi po sobě. Naposledy jej v roce 2014 porazil Manchester City.