Premier League 20/21: Čísla kola #29 část I.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)
2. březen 21:00, Manchester City – Wolves 4:1

Cityzens neprohrávali v posledních 19 ligových zápasech ani jednu minutu. Vyrovnali tak rekord z ročníku 1998/99, jenž držel Arsenal.

V tomto utkání bylo při výkopu možné na trávníku napočítat nejvíce Portugalců v historii Premier League. Za Manchester City a Wolverhampton dohromady nastoupilo hned 8 fotbalistů této národnosti.

3. březen 19:00, Sheffield Utd – Aston Villa 1:0

Phil Jagielka se stal druhým nejstarším hráčem, který kdy byl v zápase Premier League vyloučen. Povedlo se mu to ve věku 38 let a 198 dnů. Jediný starší muž, který viděl v této soutěži červenou kartu, byl v březnu 2001 Stuart Pearce.

3. březen 19:00, Burnley–Leicester 1:1

Český reprezentační útočník Matěj Vydra ukončil 1212 minut trvající čekání na vstřelenou branku v Premier League, když se mezi tři tyče trefil poprvé od února loňského roku (proti Bournemouthu).

3. březen 21:00, Crystal Palace – Manchester Utd 0:0

Mezi pěticí hráčů Premier League, kteří odehráli v tomto ročníku v součtu všech soutěží nejvíce minut, figurují hned 4 zaměstnanci Manchesteru United. Na prvním místě je s 3495 Harry Maguire, následuje Aaron Wan-Bissaka (3217), Youri Tielemans (Leicester, 3178), Marcus Rashford (3120) a Bruno Fernandes (3119).

4. březen 19:00, Fulham–Tottenham 0:1

4. březen 19:00, West Brom – Everton 0:1

Útočník Evertonu Richarlison prodloužil šňůru po sobě jdoucích ligových zápasů, v nichž zapsal přesný zásah, už na 4. Vytvořil si tak nový osobní rekord a zároveň se stal prvním Brazilcem, kterému se to kdy v Premier League podařilo.

4. březen 21:15, Liverpool–Chelsea 0:1

Magický Edouard Mendy. V 22 startech v Premier League vychytal neuvěřitelných 12 čistých kont. Branku tak neobdržel v 55 % zápasů a je jediným z 210 brankářů, kteří v této soutěži odchytali alespoň deset zápasů, jenž udržel nulu ve více jak polovině utkání.

Chelsea v prvních deseti zápasech pod vedením Thomase Tuchela (ve všech soutěžích) obdržela pouhopouhé 2 zásahy, což je stejný počet, jako v prvních deseti zápasech Josého Mourinha. Ještě zajímavější pak je, že desátý zápas obou těchto manažerů se konal proti Liverpoolu a skončil vítězstvím 1:0.

Reds prohráli 5 domácích utkání v řadě (bez ohledu na soutěž) poprvé v celé své historii. Zároveň jsou v dějinách nejvyšší anglické fotbalové ligy prvními obhájci titulu, kteří tolikrát za sebou prohráli na vlastním hřišti.