Doba čtení: 3 minut(-y)

Ty nejpamátnější góly z posledních minut zápasů napříč historií Premier League.

Harry Kane vs Liverpool (2018)

V 87. minutě vyhrál Harry Kane penaltu, kterou za stavu 1-1 Loris Karius zachránil.

O 4 minuty později vstřelil Mohamed Salah gól, který byl mnohými považován za vítězný, následovala ale kontroverze v podobě Erika Lamely a jeho pádu v pokutové oblasti ve 93. minutě hry. Penalty se po dlouhých protestech ze strany Reds znovu ujal Harry Kane a bez zaváhání zajistil svému týmu remízu 2-2.

Nathan Aké vs Liverpool (2016)

Nathan Aké zavinil Liverpoolu druhou porážku sezóny a to když Reds zahodili vedení 3-1. Obránce se pak postaral o velký comeback ve 93. minutě, kdy zajistil Bournemouthu vítězství 4-3.

A právě to jim pomohlo k zajištění si nejvyššího umístění v lize vůbec a to konkrétně 9. místo.

Fernando Llorente vs Crystal Palace (2016)

V 68. minutě Swansea vedla nad Palace 3-1. Londýnský tým ale předvedl parádní návrat a v 84. minutě hry se Christian Benteke postaral o vedení svého týmu.

Nicméně pak přišlo nastavení a Llorente domácí Swansea potěšil hned dvěma góly (91. a 93. min). Konečné skóre bylo 5-4.

Adam Lallana vs Norwich City (2016)

Tehdy fanoušci Liverpoolu poprvé ochutnali, jak by mohl vypadat život pod vásnivým  trenérem Jurgenem Kloppem. Adam Lallana se v 95. minutě postaral o gól, který dal Liverpoolu vítězství 5-4.

Junior Stanislas vs Everton (2015)

Zdálo se, že Lukaku vzal Bournemouthu všechny tři body a to když jeho 95. minutový gól na Dean Courtu zajistil vedení 3:2. Junior Stanislas však jen pár okamžiků po střídání doručil míč v 98. minutě do sítě, přestože rozhodčí přidal pouze pět minut.

Nathan Dyer vs Aston Villa (2015)

Neporažený tým Leicesteru City prohrával na domácím poli proti Villanům v 63. minutě už 2-0. Pak ale vzal osud do vlastních rukou a po gólech Ritchie de Laeta a Jamie Vardyho to Lišky díky Nathanu Dyerovi v 89. minutě dotáhli na vítězství 3-2.

Sezónu nakonec Leicester zakončil ligovým titulem.

Sergio Aguero vs QPR (2012)

Tuto parádičku jsme si i s videem připomněli ve včerejším článku, který najdete tady.

Michael Owen vs Manchester City (2009)

Během nečekaného návratu se 8. nejlepší střelec Premier League v epickém souboji mezi Manchesterskými celky postaral o parádní vítězný gól, čímž United zajistil 3. vítězné derby v řadě.

Stan Collymore vs Newcastle United (1996)

Stan Collymore ukončil naděje Magpies na zisk titulu 95/96 a to svým gólem v 92. minutě na Anfieldu.

Newcastle zápas v jedné chvíli vedl 3-2, nakonec se ale Collymore postaral o výhru 4-3, čímž dopomohl Manchesteru United k titulu.