Kluby Premier League by mohly přijít o jedno ze svých automaticky kvalifikačních míst do Ligy mistrů a přes 25m liber příjmu z turnaje. 

V rámci návrhů vytvořených Asociací Evropských lig (ELA) by se všechny nejvyšší ligy od roku 2021 omezily na pouze 3 automatická kvalifikační místa. Navíc tato skupina zastupující 36 lig a více než 950 klubů požaduje, aby UEFA zrušila platby na základě historického úspěchu klubů.

Letošní 4 týmy z Premier League mají zaručen příjem v celkové výši 89m liber a to díky systému ‘historického pořadí’, přičemž nejvíce dostane Chelsea a to £27,9m. ELA chce ale tento systém změnit na ten, který bude rozdělovat na základě současných výkonů.

Téměř třetina z letošního fondu UEFA, který má hodnotu £1,75 miliard, je založena na ‘společném hodnocení’ klubů za posledních 10 let. V tom třeba taková Chelsea sedí na 5. místě a evropští mistři Liverpool až na 10.

Prezident Asociace Evropských lig Lars-Christer Olsson na konferenci v Londýně ale nevolal pouze po změně historického rozdělení peněz, ale také po tom, aby všechny hlavní ligy přišly o 1 místo z automaticky kvalifikačních spotů pro Ligu mistrů.

Premier League má 4 místa od roku 2015, ale pod novým návrhem, který však musí být schválen UEFA-ou, by si 4. tým v tabulce musel zahrát dvoukolové play-off o místo ve skupinové fázi.

Co na tento návrh říkáte?

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.