Letos vám přinášíme novou rubriku, ve které najdete po každém hrací víkendu přehled zajímavých čísel spojených se zápasy Premier League. 

683 milionů eur, právě tolik činil podle webu Transfermarkt rozdíl mezi základní sestavou Liverpoolu a Norwich City v úvodním utkání letošní sezóny.

V posledních 3 zápasech na Anfield Road dokázal Norwich skórovat. V pátek v prvním kole (4:1), v šestém zápase sezóny 15/16 (1:1) a na začátku prosince 2013 (5:1).

A ještě jeden číselný údaj z Liverpoolu. Na zápas Reds s Kanárky přišlo 53,333 diváků, což je ve vzájemných zápasech rekord. Mimochodem doposud nejvyšší návštěvnost na utkání těchto dvou soupeřů byla rovněž na první kolo ligy, ovšem už v roce 1976! Tehdy bylo na Anfield Road bez mála padesát tisíc diváků.

Pouhých zápasů čekal Raheem Sterling na další hattrick v nejvyšší anglické lize. Předchozí byl v 30.kole minulé sezóny proti Watfordu, teď se třígólově prosadil také na půdě West Hamu.

Pro rozhodčího Jonathana Mosse bylo utkání Crystal Palace – Everton 200. odpískané v Premier League. Během takovéhoto počtu zápasů už například vytáhl na hráče 714 žlutých karet.

4472 dní čekal do zápasu s Bournemouthem (1:1) Sheffield United na vstřelený gól a zároveň vůbec na odehrané utkání v nejvyšší anglické lize. Předtím nastoupil v Premier League už 13.5.2007 s Wigan Athletic, kterým tehdy podlehl 1:2.

Ačkoli je útočník, Ashley Barnes z Burnley zažil proti Southamptonu po 137 zápasech teprve 1. více jak jednogólový večer v Premier League.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.