Doba čtení: 3 minut(-y)

Již 10. díl Čísel kola bude především ve znamení divokého pátečního večera, během kterého Leicester zaznamenal historickou výhru. Po stovce odehraných zápasů vám ukážeme i pár souhrnných čísel a malou novinku v naší rubrice.

V této sezóně je nyní odehráno přesně 100 zápasů, a tak mimo jiné přinášíme i pár souhrnných čísel. Domácí tým zvítězil v 43% případů a 81x vstřelil branku. Remízu jsme viděli při 29 zápasech a v 28% duelů slavil tři body hostující celek. Nejčastější výsledek je 1:1, ten se objevil celkem 15x.

Pátek 21:00,  Southampton – Leicester 0:9

Neskutečný zápas, který zapsal do dějin, zažili fanoušci v Southamptonu. Domácí totiž podlehli Leicesteru City 0:9, což je nejvyšší venkovní výhra v celé 131 leté historii nejvyšší anglické ligy. Zároveň se vedle vítězství Manchesteru United před 24 lety doma nad Ipswichem stejným poměrem jedná o celkově nejvyšší výhru v Premier League.

Leicester se také stal teprve druhým týmem od počátku této soutěže v roce 1992, za který dali 2 hráči hattrick během jednoho utkání. Třígólově se totiž prosadil jak Ayoze Pérez, jenž se v lize trefil za Lišky poprvé, tak Jamie Vardy. Toho navíc tento večer posunul do čela tabulky střelců. Před nimi se to povedlo ještě dvojici Jermaine Pennant – Robert Pires, kteří se při vítězství Arsenalu 6:1 prosadili hattrickem paradoxně rovněž proti Southamptonu.

Jaký otec, takový syn. Toto přísloví lze velmi trefně použít v souvislosti s duelem Southamptonu a Leicesteru. Na světě totiž existují pouze 2 osoby, které vychytaly v Premier League čisté konto a k tomu viděli svůj tým vstřelit 9 branek. Jsou jimi Kasper Schmeichel a jeho táta Peter. A aby toho nebylo málo, na druhé straně hřiště stál v pátek Angus Gunn. Ten šel rovněž, leč diametrálně odlišně v otcových stopách. Spolu s Bryanem Gunnem se stali vůbec 1. dvojicí otec – syn, kteří v utkání nejvyšší anglické ligy dostali 7 nebo více gólů.

Sobota 13:00, Manchester City – Aston Villa 3:0

Fanoušci Manchesteru City se doposud během sezóny radovali stejně v prvním i druhém poločase. Cityzens totiž vstřelili v obou poločasech shodně po 16 brankách. A vedle toho, že má druhý tým tabulky nejvíce vstřelený branek, tak má i nejvyšší průměr střel. A to číslo je velmi vysoké, svěřenci Pepa Guardioly vystřelí v jednom utkání 21,4 krát.

Sobota 16:00, Brighton – Everton 3:2

V duelu Brightonu s Evertonem nevydrželo ani jednomu celku vedení příliš dlouho. Kanárci vedli 5 minut, než vlastním gólem srovnali stav. V 74. minutě otáčel utkání Calvert-Lewin, ale hned za 6 minut zase srovnali domácí z penalty. A když se znovu prosadil Brighton a vzal si vedení za na svou stranu, pískal se konec. A Pascal Gross vstřelil vůbec 1. gól Brightonu rovnou z přímého kopu v Premier League.

Sobota 16:00, Watford – Bournemouth 0:0

Gerard Deulofeu z týmu Sršní má již letos zaznamenaných 24 střel a 10 přímých ohrožení brány soupeře, ale ani jeden gól. Je tak v tomto ohledu nejhorší z celé soutěže. A z posledních deseti střetnutí Watfordu s Bournemouthem vyšel jen 3x jeden z týmů jako vítěz.

Sobota 16:00, West Ham – Sheffield Utd 1:1

Sobota 18:30, Burnley – Chelsea 2:4

Chelsea dokázala poprvé ve své historii vyhrát tři ligové utkání za sebou a pokaždé při tom vstřelit alespoň 3 branky. Velkou zásluhu na tom má Christian Pulišič, americký útočník dal 1. gól za Chelsea a především 1. hattrick v kariéře.

Neděle 15:00, Newcastle – Wolves 1:1

Wolverhampton skóroval v každém z posledních 9 soutěžních utkání a navíc pokaždé ve druhém poločase. A všech 6 branek obránce Newcastlu Jamaal Lascellese v Premier League padlo hlavou. Pouze Dean Richards, Craig Short a Curtis Davies, všichni po sedmi, skórovali hlavou víckrát a nedali gól jiným způsobem.

Neděle 17:30, Arsenal – Crystal Palace 2:2

Záložník Palace Luka Milivojevič dal od svého debutu v nejvyšší anglické lize v únoru 2017 již 21 penaltových gólů. Dvakrát víc než kterýkoliv jiný hráč během téže doby. Ani 5 střel (třetina celkového počtu Arsenalu) nestačilo Alexandru Lacazettovi ke skórování, za to dost nevídaně se v dresu Kanonýrů prosadili oba stopeři.

Neděle 17:30, Liverpool – Tottenham 2:1

Žádný z předchozích 10 zápasů na Anfield Road, kdy Liverpool obdržel jako první branku, domácí neprohráli. Navíc hned z šesti posledních takovýchto utkání vyšli Reds vítězně. A poslední 4 vzájemné duely Liverpoolu a Spurs ovládli pokaždé červení. Navíc hned třikrát poměrem 2:1.

Neděle 17:30, Norwich – Manchester Utd 1:3

Na den přesně 8 měsíců čekali Rudí Ďáblové na venkovní výhru v Premier League. Navíc když Scott McTominay otevíral skóre, byl to 2000. gól United v Premier League.