Čtvrté ligové kolo skončilo, a tentokrát bylo dosti bohaté na číselné statistické údaje a nespočet zajímavostí. Dozvíte se třeba kolikátou remízu už zaznamenal kouč Pochettino proti Arsenalu, nebo jaký je rozdíl Watfordu mezi vstupem do letošní a loňské sezóny.

Lepší vstup do sezóny Premier League než letos (7 bodů) zažili fotbalisté Crystal Palace v poslední dekádě jen jednou, v roce 2015, kdy po čtyřech kolech měli na kontě 9 bodů.

Manchester City ve všech doposud odehraných zápasech letošní sezóny vstřelil 2 či více branek, skóroval jako první a vždy po úvodním poločase vedl.

Cityzens si poslední 3 sezóny drží po čtvrtém kole stále stejný bodový zisk, když pokaždé zapsali 3 výhry a 1 remízu, tedy 10 bodů.

Argentinský ostrostřelec Sergio Agüero vsítil ze svých posledních 7 střel na bránu 7 gólů.

Chelsea v úvodu sezóny trápí defenzíva. Ve všech zápasech Blues dostali alespoň gól a navíc hned ve třech ze čtyř odehraných duelů obdrželi 2 a více branek (celkově 9 – předposlední místo).

Nováčkovi v nejvyšší anglické lize Sheffieldu United se daří jen 2. poločasy. V nich dal zatím 100% ze svých pěti vstřelených gólů a dostal menšinu ze svých obdržených branek.

Rozdíl mezi ziskem Watfordu z úvodních čtyřech zápasů nynější a minulé sezóny je 11 bodů. Z možného maxima začátkem předchozí sezóny je letos takřka minimum, neboť The Hornets urvali po víkendové remíze 1:1 v Newcastlu jediný bod.

Will Hughes dal druhou nejrychlejší branku v historii Watfordu v Premier League. Stačilo mu na ní 78 vteřin. Vůbec nejrychlejší byl v dresu „sršní“ v listopadu 2016 proti Leicesteru Etienne Capoue, jehož gól se slavil už po branek 32 vteřinách od zahájení hry.

Liverpool ovládá prvních 45 minut hry. V každém ze čtyř utkání v nich vsítil branku, žádnou nedostal a pokaždé po nich vedl.

0 minut Reds v této sezóně Premier League prohrávali, naopak průměrně stráví ve vedení téměř hodinu na zápas.

A fotbalisté Liverpoolu ještě jednou – překonali úchvatný rekord, když poprvé ve své ligové historii vyhráli 13 utkání v řadě.

Lucas Digne z Evertonu se zařadil mezi pouhé tři obránce, kteří se od začátku minulé sezóny podíleli na alespoň 10 brankách (4 góly, 6 asistencí).

Kouč Tottenhamu odtrénoval už 15. zápas proti Arsenalu a s výsledkem 2:2 si připsal 7. remízu.