Doba čtení: 2 minut(-y)

Po reprezentační pauze se na anglické fotbalové trávníky vrátila nejvyšší ligová soutěž Premier League. Její 9. kolo jsme opět pečlivě sondovali, abychom vám přinesli další díl Čísel kola. V něm se mimo jiné dočtete kdo je aktuálně nejtrestanějším hráčem nebo jak dlouho čekal Adam Lallana na gól.

Tottenham v poslední době na Watford příliš neumí, z posledních šesti vzájemných utkání jen ve 2 z nich slavil po devadesáti minutách vítězství. Spurs navíc nedisponuje úplně nejlepší obranou, hned v 8 z devíti letošních duelů dostali alespoň gól.

Everton domácím vítězstvím nad West Hamem ukončil nepříjemnou sérii 4 proher v řadě. Tu naposledy utrpěl téměř před 5 roky (přelom let 2014 a 2015). Kladiváři téměř třetinu všech svých branek v probíhající sezóně vsítili v 75. minutě a později.

Jak pro Bournemouth, tak pro Norwich byl jejich vzájemný duel 1., ve kterém nedostali žádnou branku. A hostující Kanárci už po 4. v řadě nedokázali na venkovním hřišti dát gól.

Luka Milivojevič z Crystal Palace dostal už 6. žlutou kartu a zařadil se tak do čela tabulky nejvíce nedisciplinovaných hráčů. V utkání se zaměstnavatelem Milivojeviče měl jednoznačnou převahu Manchester City. Během devadesáti minut vyslal 16 střel, z čehož polovina mířila na bránu. To Crystal Palace ohrozilo bránu gólmana Edersona jen 2x. Stále to ale byly pro fanoušky střelecké hody v porovnání s utkáním Bournemouth – Norwich, kde byl poměr střel na bránu pouze 2:1.

Leicesteru City se daří druhé poločasy, má v nich totiž drtivé skóre 11:2. Jinak řečeno, Lišky ve druhé půle nasázely soupeřům 70% svých branek.

Je statisticky dokázáno, že když fotbalový tým hraje doma, vyhraje v průměru asi 56% utkání. Southampton to má ovšem naopak, v letošní sezóně mají na svém bodovém zisku hned 88% podíl venkovní duely.

Brankář londýnské Chelsea Kepa Arrizabalaga prožil hodně klidnou pracovní sobotu. Do hry totiž de facto nemusel vůbec zasahovat, když hráči Newcastlu nedokázali jeho pracoviště ani jednou ohrozit.

Z posledních 9 vzájemných duelů Aston Villy a Brightonu nevyšli prvně jmenovaní ani jednou poraženi. Když naposledy dokázali Racci Lvy porazit, datoval se rok 1980.

Dlouhých 882 dnů čekal Adam Lallana na to, než do své sbírky přidal další, ve své kariéře již 81. gól. Jeho Liverpool sice poprvé v sezóně ztratil body, i tak má ale na kontě po devíti odehraných zápasech nejvíce bodů (25) od začátku Premier League.

Arsenal si proti Sheffieldu, kterému v pondělí překvapivě podlehl 1:0, připsal první letošní zápas, v němž nevstřelil žádný gól. Navíc Kanonýři potvrdili 4 žlutými kartami své jednoznačné postavení na vrcholu tabulky, která počítá obdržené karty. Nyní obývají první příčku s 24 žlutými a 1 červenou kartou.