V pondělí se rozjede Síň slávy Premier League. Fanoušci budou moct hlasovat, kdo v ní bude

0
nejúspěšnější kluby Premier League
Doba čtení: < 1 minuta

Premier League bude mít konečně svou Síň slávy. Plány na ni vznikly už před více než rokem, zastavila je ale koronavirová pandemie. Jak bylo oznámeno na webových stránkách soutěže, síň se oficiálně rozjede již v pondělí 19. dubna. Dostání se do Síně slávy Premier League má být největší možnou poctou, které se může hráči nejvyšší anglické ligy dostat.

První dva členové budou oznámeni během rozjetí síně v pondělí, při jmenování by měli obdržet pamětní medaili. Celý akt bude dokonce přenášet britská stanice Sky Sports a k vidění by měl být též na dostupných platformách Premier League.

Další členové by pak měli postupně přibývat. Hned šest z nich budou moct zvolit samotní fanoušci, kandidáti budou zřejmě oznámeni právě během zítřejšího večera. Premier League k tomu dodává, že alespoň při nominacích bude zohledňována výhradně ta část fotbalistovi kariéry, která se odehrála na Britských ostrovech.

K tomu platí, že oprávněni ke kandidatuře na člena Síně slávy budou pouze hráči, kteří ukončili svou profesionální fotbalovou kariéru před 1. srpnem 2020, tedy startem probíhající sezony.

A samotní kandidáti? Mluví se o Alanu Shearerovi, který je historicky nejlepším střelcem Premier League. Stejně tak by součástí dvojice, jež bude Síň slávy tvořit od samého začátku, mohl být Ryan Giggs, který zase zasáhl do nejvíce sezon soutěže. Nabízí se ale třeba i Gareth Barry, jemuž v historických statistikách patří prvenství v žebříčku odehraných zápasů.

Favoritem přinejmenším na zvolení fanoušky je rozhodně David Beckham, namátkou můžeme zmínit také Rio Ferdinanda, Franka Lamparda či Johna Terryho. Naopak Wayne Rooney podle všeho do Síně slávy Premier League letos ještě nevstoupí, na začátku sezon si totiž připsal několik startů za Derby County.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..