Doba čtení: 2 minut(-y)

Tento boj by se dal popsat jako Fotbalová asociace vs Premier League vs Brexit. FA se ale konečně domluvila na imigračních pravidlech, která nastanou po odchodu Británie z Evropské unie. Pro Premier League to znamená, že kluby od příští sezóny budou moci podepsat pouze 6 zahraničních hráčů do 21 let. 

Před několika týdny se objevily zprávy o tom, že po čtyřleté bitvě dosáhly kluby Premier League s FA kompromisu a to ohledně nového vstupního imigračního systému založeného na bodech. Tato dohoda byla nyní ratifikována ministerstvem vnitra.

Tyto nové regulace týkající se podpisu zahraničních talentů klubům Premier League dost ztíží. Současné restrikce, které totiž platí na hráče ze zemí mimo EU se budou aplikovat všeobecně a na všechny cizince. Fotbalová asociace doufá, že tato změna pomůže domácímu talentu k tomu, aby dostal na Ostrovech více příležitostí.

Premier League 20/21: Čísla kola #10

Nový systém bude udělovat potenciálním novým hráčům body a to podle jejich reprezentace, kvality prodávajícího klubu a ligy, ve které působí. Pro příchod do Spojeného království budou fotbalisté potřebovat minimálně 15 bodů.

Premier League po době Brexit-u požadovala, aby k povolení stačilo bodů pouze devět, zatímco Fotbalová asociace si představovala hranici 18-ti bodů. Z tohoto pohledu se pak jedná o vítězství právě na straně FA.

Mnoho příznivců anglického fotbalu se obává, že právě tento krok sníží hodnotu Premier League. Především menší týmy z dolní poloviny tabulky nebudou moci už nadále přijímat a rozvíjet mladé talenty z Evropy a budou mít problémy si finančně dovolit ty, kteří budou splňovat nová kritéria. Někteří pak spekulují o tom, že to jen urychlí vznikl Evropské Superligy.

 

Jedná se podle Vás o správný krok nebo to anglickému fotbalu ublíží?

 

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..